Pogotowie_ratunkowe_w_Katowicach-wiki-1
fot. Wikimedia Commons
Jan Odyniec - 31 Maja 2018

Dramat koło Szczecina. 14 dzieci w szpitalu

Prawdziwy dramat rozegrał się w miejscowości Pogorzelica w pobliżu Szczecina. 14 dzieci trafiło do szpitala z objawami zatrucia pokarmowego. Wszyscy byli uczniami jednej ze szkół w pobliżu Łodzi. Na Pomorzu Zachodnim przebywali w ramach tzw. zielonej szkoły.

14 dzieci musiano hospitalizować w szpitalach w Gryficach i w Kamieniu Pomorskim. Wszystkie zdradzały objawy zatrucia pokarmowego. Dzieci spędzały czas na "zielonej szkole" w ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Pogorzelica w powiecie gryfickim.

Pogorzelica: 14 dzieci w szpitalu

14 dzieci w wieku 13-16 lat zaczęło skarżyć się na nudności, bóle brzucha i ogólne złe samopoczucie. Natychmiast wezwano pogotowie i przewieziono dzieci do szpitali, gdzie udzielono im pomocy medycznej. W tym czasie wszczęto jednak tzw. dochodzenie epidemiologiczne. Sanepid sprawdza okoliczności zatrucia. Od dzieci, nauczycieli i pracowników ośrodka pobrano wymazy. Ponadto sprawdzane są próbki jedzenia w ośrodku wypoczynkowym. Ponieważ objawy zatrucia zdradzała tylko część uczestników wyjazdu, toteż będzie konieczne także sprawdzenie, czy dzieci nie stołowały się poza ośrodkiem, a jeśli tak to gdzie. Wszystko wskazuje na to, że uczestnicy feralnej "zielonej szkoły" już jutro będą mogli zgodnie z planem powrócić do domów. Nic nie wskazuje na to, żeby którekolwiek zatrucie miało poważniejsze objawy. Dzieci już czują się dobrze.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Wyznaczono miejsce pochówku Benedykta XVI
  2. Napił się i zasnął w bagażniku. Już się nie obudził
  3. Syn Lecha Wałęsy miał wypadek!
kurkumaJedzenie TYCH rzeczy uchroni cię przed zawałem!Czytaj dalej
Jak poprawnie usunąć kleszcza? 8 rzeczy, które musisz wiedzieć o tych pasożytachJak poprawnie usunąć kleszcza? 8 rzeczy, które musisz wiedzieć o tych pasożytachCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News