Pierwsze wzmocnienie Pogoni Szczecin. Portowcy podpisali kontrakt z obrońcą

Pierwsze wzmocnienie Pogoni Szczecin. Portowcy podpisali kontrakt z obrońcą Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin ogłosiła pierwszy transfer, który dojdzie do skutku już w letnim oknie transferowym. Klub z województwa zachodniopomorskiego ogłosił, że nowym zawodnikiem został obrońca, który z pewnością zostanie uznany jako spore wzmocnienie. Kibice wiążą z nim spore nadzieje.

Pogoń Szczecin postanowiła poinformować kibiców o transferze, który z pewnością może zostać odebrany jako spory sukces. Pokazuje on bowiem, że w przyszłym sezonie Portowcy planują walczyć o znacznie lepszy wynik, niż w obecnym sezonie. Jeżeli kolejne ruchy na rynku transferowym będą przypominały ten transfer, to możemy być pewni, że klub zostanie doceniony przez kibiców.

Kibice cieszą się, że klub zatrudnił na następny sezon Benedikta Zecha, austriackiego obrońcę, który był uznawany za faworyta do przejścia do dużo lepszego zespołu. Część osób twierdziła, że już niebawem może on trafić do drużyny z pięciu najlepszych lig Europy, tymczasem okazało się, że przekonać do siebie zdołała go właśnie Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin podpisała kontrakt z Benediktem Zechem

Nowy zawodnik Portowców trafi latem do klubu z austriackiego SCR Altach. Defensor zaliczył w tym sezonie 25 spotkań w znanej ekipie z austriackiej ekstraklasy. Jasne było, że tego lata wygasa jego kontrakt, z czego chciało skorzystać wiele klubów. Pogoni udało się wykorzystać zamieszanie na rynku transferowym i zapewniła sobie usługi Austriaka.

Co ważne, za transfer tak uznanego piłkarza Pogoń nie zapłaci nawet złotówki. Wszystko przez wygasający w czerwcu kontrakt zawodnika, dzięki czemu nie trzeba było płacić poprzedniemu klubowi za transfer. Możemy być jednak pewni, że w związku z tym pensja zawodnika będzie znacznie wyższa, niż w przypadku piłkarza, za którego trzeba by było zapłacić.

Pogoń Szczecin jest poważnym graczem na rynku transferowym

- Benedikta obserwowaliśmy już od długiego czasu i doskonale wiemy, na co go stać. Jestem przekonany, że dobrze wpasuje się w styl Pogoni Szczecin i da nam dużo jakości oraz doświadczenia w obronie - mówi dla oficjalnej strony internetowej klubu Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego klubu ze Szczecina.

źródło: Pogoń Szczecin

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News