Po ogromnych nawałnicach, jakie przeszły przez Polskę w wakacje i w ostatnich dniach, wszyscy chcą odpoczynku. Niestety na to nie można liczyć. Pogoda znów robi się niebezpieczna, a IMGW wydaje nowe ostrzeżenia.

Tym razem ostrzeżenia dotyczą podwyższonych stanów wód w rzekach i obejmują 6 województw. W 5 województwach – mazowieckim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i dolnośląskim – ostrzeżenia mają trzeci, najwyższy stopień. W zachodniopomorskim obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega, że w regionach, dla których wydano ostrzeżenia, rzeki mogą przekraczać stany ostrzegawcze i alarmowe. To znaczy, że rośnie zagrożenie powodziowe.

Pogoda nas nie rozpieszcza

Tymczasem prognozy pogody nie uspokajają, tylko jeszcze bardziej martwią. Cały czwartek mają występować większe lub mniejsze opady deszczu. W górach możliwe są też opady śniegu lub śniegu z deszczem. Zachmurzenie w całym kraju wciąż jest duże.

IMGW ostrzega, że zachmurzenie ma się utrzymać także w nocy. Okresowe przelotne opady deszczu (a w górach śniegu) są więc możliwe przez całą noc. Meteorolodzy informują, że od zachodu mają niebawem zanikać opady.

fot. twitter.com/RCB_RP

Źródło: wiadomosci.wp.pl

 

...

Zobacz również