Zima nie powiedziała ostatniego słowa. Będzie śnieg

Zima nie powiedziała ostatniego słowa. Będzie śnieg

Pogoda w całej Polsce drastycznie się zmieni. Mimo że  początek tego tygodnia obfitował w przejaśnienia, a nawet pojawiły się pierwsze promyki wiosennego słońca, to wszystko może się zmienić w ciągu następnych kilku dni. Synoptycy ostrzegają: zima nie powiedziała ostatniego słowa.

Pogoda w lutym będzie bardzo zmienna. Jak się okazuje, nadchodzące kilka dób może być wyjątkowo przykre dla wszystkich, którzy spodziewali się szybkiego nadejścia wiosny. W całym kraju temperatura drastycznie spadnie, a na ulicach pojawi się śnieg i deszcz. Czy to znaczy, że trzeba będzie wrócić do zimowych kurtek?

Pogoda zaskoczy zimową aurą? Synoptycy ostrzegają

Mimo że obecny tydzień w całej Polsce zapowiadał koniec zimy, a niektórzy zdążyli pochować już kurtki i szaliki, to wszystko może się zmienić przez nagły front, który przypomni mieszkańcom całej Polski grudzień i początki stycznia. Największa zmiana dotycząca sytuacji atmosferycznej zacznie pojawiać się w nocy ze środy na czwartek. Wtedy to gdzieniegdzie pojawi się deszcz, śnieg i powiewy lodowatego wiatru, a temperatura w niektórych miejscach Polski spadnie do 0. Czwartek będzie ponury w całej Polsce. Liczne opady deszczu i niska odczuwalna temperatura najbardziej dotknie mieszkańców Suwalszczyzny. W tym rejonie Polski odczuwalne będzie -2 stopni Celsjusza.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy skończy się nawrót zimy?

Według przewidywań synoptyków zimowa aura przypomni o sobie wyłącznie w ciągu tych dwóch dni. Weekend ma być już powolnym powrotem do sytuacji z początku tego tygodnia. Według synoptyków taki stan może utrzymywać się do końca miesiąca, jednak niektórzy przestrzegają przed nadmiernym zaufaniem do temperatury. Wszystko przez wysokie zagrożenie grypą, którą wyjątkowo się teraz łatwo zarazić. Według ekspertów ponad 800 tysięcy osób od początku roku zaczęło uskarżać się na tę niebezpieczną chorobę, która tylko i wyłącznie w tym roku zabiła 23 mieszkańców Polski, co jest istnym rekordem w historii zachorowań na to schorzenie w naszym kraju. Warto dodać, że rok temu z powodu powikłań po grypie nie zmarł ani jeden z mieszkańców kraju. Eksperci apelują więc o nieodstawianie zimowych ubrań i dbanie o szczelnie osłoniętą szyję, głowę i noszenie rękawiczek.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Agata Duda ma nogi do nieba i figurę modelki! Te zdjęcia odbiorą wam mowę!
  2. Największy SEKRET Hanki Bielickiej wyszedł na jaw! NIKT nie mógł się tego po niej spodziewać
  3. Sprawdziliśmy ile kosztuje schabowy w restauracji Gessler. Dwa razy, bo za pierwszym nie mogliśmy uwierzyć
  4. „To jest dla mnie smutny wywiad”. Wzruszające słowa Roberta Janowskiego o żonie
  5. Książę pokłócił się z żoną o Dianę! Krzyki i sceny w Pałacu Buckingham
  źródło: TVN Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News