Przygotujcie się na najgorsze! Z nieba będzie lał się rekordowy żar

Przygotujcie się na najgorsze! Z nieba będzie lał się rekordowy żar

Pogoda w ostatnich dniach nie dała nam odpocząć. Upały utrudniły wielu osobom codzienne funkcjonowanie, wywołały u nich niezdolność do pracy, zaburzyły rytm snu. Wiele słyszeliśmy również o tragicznych skutkach, jak utonięcia, udary słoneczne, omdlenia. Teraz niestety będzie jeszcze gorzej.

Pogoda nie ma dla nas litości. Choć w poniedziałek, po kilku tygodniach nieustannego upału, zrobiło się trochę chłodniej, to nie oznacza powodów do radości. Już we wtorek termometr znowu zacznie wskazywać 30 stopni, a w czwartek nastąpi istne apogeum. Tak wysokich temperatur w Polsce jeszcze nie było, a choć urlopowicze cieszą się piękną, słoneczną pogodą, służby przypominają o groźnych konsekwencjach braku rozsądku w upalne dni.

Pogoda na najbliższy tydzień. Czego możemy się spodziewać?

W poniedziałek przywitał nas dziwny chłód i temperatura od 23 stopni na północnym wschodzie do 27 na zachodzie kraju. We wtorek sytuacja znów się "ociepli", termometry zaczną wskazywać blisko 30 stopni. Środa znów upalna, około 33 stopnie w całym kraju, jednak to czwartek będzie dla przeciwników ciepła prawdziwą mordęgą. W czwartek temperatury dojdą do 35 stopni w cieniu. Wyjście na słońce może być w tych warunkach bardzo szkodliwe - nie zaleca się tego zwłaszcza osobom starszym i małym dzieciom. Nieco chłodniej będzie na Pomorzu, jednak nawet tam temperatura wyniesie około 30 stopni. Najniższa temperatura będzie w Zakopanem, bo jedynie 28 stopni, choć nawet i ta temperatura może być niebezpieczna dla tych, którzy planują długie, całodniowe ścieżki po górach. Choć pod koniec tygodnia temperatura znów się ochłodzi, będzie to przejściowy proces. Nie odpoczniemy na długo od upałów.

PRZECZYTAJ: Warszawa: Eksplozja na Woli, wiadomo kim jest sprawca

PRZECZYTAJ: Dudzie nie zostało wiele czasu. Pierwszy raz w historii polski prezydent tego dokonał

PRZECZYTAJ: Katastrofa lotnicza. Samolot runął na parking, są ofiary śmiertelne

fot. flickr fot. pexels fot. pexels
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News