Wyrywane drzewa i zrywane dachy. Tysiące ludzi pozostaje bez prądu

Wyrywane drzewa i zrywane dachy. Tysiące ludzi pozostaje bez prądu Źródło: focale21/Pixabay

Pogoda w Polsce. Wczoraj w nocy nad krajem przetoczyły się burze i ulewne deszcze, przynosząc dramatyczne skutki dla mieszkańców. Niestety, do dziś tysiące ludzi pozostaje bez prądu. Wciąż trwają akcje służb.

Pogoda w Polsce przyniosła wczoraj ogromne straty. Do dziś trwa walka z awariami, jakie pojawiły się po nawałnicach. Niestety, zgodnie z oficjalnymi informacjami, bez prądu zostają tysiące ludzi. 

Pogoda w Polsce. 1,3 tys. odbiorców nadal nie ma prądu

Po nawałnicach, które wczoraj przeszły nad Polską ponad 1,3 tys. odbiorców nadal nie ma prądu. Co więcej, silny wiatr połamał drzewa, pozrywał dachy i uszkodził wiele linii energetycznych. Do największej ilości szkód doszło na Dolnym Śląsku. Rzeczniczka Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Anna Adamkiewicz zdradziła, że służby cały czas pracują nad przywróceniem prądu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Już znacznie zmniejszyła się liczba odbiorców, którzy nie mają prądu po wczorajszych nawałnicach.  Nadal prądu nie ma około 1,3 tys. odbiorców. Większość z nich to mieszkańcy Dolnego Śląska. Naprawy cały czas trwają, ale trudno jest dokładnie przewidzieć, kiedy wszystkie dostawy zostaną przywrócone - zdradziła Adamkiewicz. 

Dzisiaj grzeje: 1. Media właśnie obiegło potwierdzenie. Uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne, sytuacja w placówce wymknęła się spod kontroli

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Ujawniono plan Morawieckiego. Fatalna wiadomość dla tysięcy Polaków

Pogoda w Polsce. Jak wygląda sytuacja dziś?

Zgodnie z wiadomościami, jakie przekazywali strażacy, minionej nocy doszło aż do 600 interwencji po nawałnicach. Strażacy pojawiali się w miejscach, gdzie silne porywy wiatru powyrywały i połamały drzewa oraz dachy. Kapitan Krzysztof Batorski, rzecznik Polskiej Straży Pożarnej poinformował, że już w niedzielę sytuacja jest o wiele spokojniejsza. Warto jednak pamiętać, że ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadal obowiązują. Intensywne opady deszczu mogą pojawić się na południu kraju. Alertem pierwszego stopnia zostały województwa: podkarpackie, małopolskie oraz w południowych częściach województwa: śląskie, świętokrzyskie i lubelskiego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie ma wątpliwości, fatalne informacje dla emerytów. Wszyscy byli w błędzie?
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. Bardzo smutne wyznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Usłyszała od lekarzy porażającą diagnozę
  4. Tragedia w północnej Polsce. Umierał na oczach rodziny, wielki ból
  5. Ogromna wpadka gwiazdy TVP na festiwalu w Opolu. Wszyscy patrzyli tylko na jej nogi, dramat
  6. Zamiast wyrzucać do kosza, zrób z nich nawóz do storczyków. Rosną po nim jak szalone

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News