6 tys. interwencji strażaków, pozrywane dachy i powalone drzewa. Niestety, są również ofiary śmiertelne nocnych wichur

6 tys. interwencji strażaków, pozrywane dachy i powalone drzewa. Niestety, są również ofiary śmiertelne nocnych wichur Źródło: twitter/poslkie_radio_rdc/

Pogoda na początku tygodnia dała Polakom w kość. Zrobiło się naprawdę niebezpiecznie, o czym rodacy, a przede wszystkim służby ratownicze, szybko się przekonali. Powalone drzewa to jedynie tragiczny przedsmak tego, co wydarzyło się na terenie całego kraju.

Poniedziałkowa pogoda siała spustoszenie w wielu regionach Polski. Jeszcze w czasie trwania potwornych wichur, służby otrzymywały setki zgłoszeń, jednak nie na każde z nich byli w stanie zareagować od razu. Od rana w mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat zniszczeń, jakie wyrządził porywisty wiatr. 

Ponad 6 tys. interwencji straży pożarnej

Choć wtorkowy poranek zaczął się dość przyjemnie, a słońce znów pojawiło się na niebie, Polacy nie zapomnieli jeszcze o wydarzeniach z minionego wieczora. Cały poniedziałkowy dzień mógł pozostawiać wiele do życzenia, jednak to dopiero w godzinach wieczornych rozpętało się prawdziwe piekło. 

Zgodnie z ostrzeżeniami IMGW, na terenie całego kraju pojawił się porywisty wiatr oraz przelotne opady deszczu. Nieustannie pogarszające się warunki pogodowe poskutkowały powalonymi drzewami, zerwanymi dachami czy liniami elektrycznymi. W całym kraju odnotowano ponad 6 tysięcy interwencji straży pożarnej, a prawie 300 tysięcy odbiorców zostało pozbawionych prądu.

- W woj. łódzkim - 38 tys., lubelskim - 8,6 tys., małopolskim - 7,1 tys., wielkopolskim - 6,6 tys., świętokrzyskim - 6,2 tys. i podkarpackim - 5,1 tys. - podaje zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Są ofiary śmiertelne 

Z przekazywanych do mediów informacji wynika, że potworny żywioł przyczynił się również do śmierci niewinnych osób. Na Podkarpaciu doszło do tragicznego wypadku po tym, jak wichura złamała na pół potężne drzewo, które następnie spadło na przejeżdżający pobliską drogą samochód osobowy. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Już od jutra wzrosną emerytury. Wiadomo, kto i ile na tym zyska, niektórzy będą wściekli

W środku znajdowali się wówczas czterej mężczyźni w wieku około 40 lat. Pogotowie, policja oraz straż szybko przybyły do poszkodowanych, jednak w przypadku kierowcy okazali się bezradni. 42-latek zginął na miejscu, natomiast jego koledzy z ciężkimi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Akcja uwolnienia mężczyzn trwała dłuższą chwilę, gdyż aby się do nich dostać, strażacy byli zmuszeni rozcinać wrak samochodu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Już 9,5 tys. Polaków musi zapłacić MILIONY!
  2. Zdradzał swoją żonę od lat. Gdy dostał list od byłej kochanki, zemdlał
  3. Rówieśnicy zobaczyli, jak wygląda jego mama i zgotowali mu piekło. Weszła do jego pokoju i dokonała odkrycia, przez które już zawsze będzie cierpieć
  4. Fryzjer mył mu włosy szamponem, a potem klientowi zrobiło się ciemno przed oczami. 3 dni walczył o życie
  5. Zdjęcia z wesela, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Żenująca kompromitacja

Źródło: wirtualna polska 

Następny artykuł