UWAŻAJCIE na siebie! Cała Polska objęta ostrzeżeniami służb

UWAŻAJCIE na siebie! Cała Polska objęta ostrzeżeniami służb Źródło: fot.youtube.com/Tomasz Demsej

Pogoda na nadchodzące kilka dni może spędzić sen z powiek kierowców, ale także mieszkańców wszystkich województw Polski. Opady deszczu, śniegu i duże wichury mogą spowodować wielkie zagrożenie na drogach. Rządowy instytut meteorologii prosi o wzmożoną uwagę.

Pogoda uwielbia zaskakiwać. Grudzień, który zaczął się od dodatnich temperatur, bardzo szybko przerodził się w pełen śniegu zimowy miesiąc. Codziennie, na polskich drogach z powodu wzmożonych opadów dochodzi do wielu wypadków i kolizji spowodowanych tak nagłą zmianą warunków atmosferycznych. Instytut Gospodarki Wodnej i Meteorologii zaleca dostosowanie się do ostrzeżeń spowodowanych bardzo niebezpiecznym frontem biegnącego do naszego kraju z zachodu Europy.

Pogoda się pogorszy. Rządowa agencja ostrzega

Instytut Gospodarki Wodnej i Meteorologii, czyli rządowa agencja zajmująca się sprawami pogodowymi ma w tym miesiącu ręce pełne roboty. Nagłe zmiany sytuacji pogodowej przekładają się stałe monitorowanie nadchodzących zagrożeń. Okazuje się, że masy zimnego powietrza płynące wprost ze Skandynawii uderzą dzisiaj w nocy (tj.18 grudnia) ze wzmożoną mocą. Opady deszczu, śniegu, a także silny wiatr dotkną zachodnie granice naszego kraju. Na razie instytut przestrzega dwa województwa - zachodniopomorskie i wielkopolskie przed wielkim ryzykiem związanym z pogodą. Badacze zaznaczają jednak, że sytuacja zmienia się w sposób dynamiczny i uważać muszą wszyscy mieszkańcy Polski. - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. - apeluje i ostrzega rządowa agencja.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak będzie wyglądać pogoda na święta?

Meteorolodzy nie są jeszcze pewni, czy zimowa aura w całej Polsce utrzyma się aż do świąt Bożego Narodzenia. Niektórzy naukowcy przewidują, że pogoda pełna śniegu utrzyma się aż do marca. Z kolei inni specjaliści zakładają, że opady śniegu będą stopniowo się zmniejszać , a do Wigilii ze śniegowego puchu obecnego aktualnie na ulicach nie zostanie nic. Najszczęśliwsi z powodu wzmożonej aktywności chłodnych prądów mogą być mieszkańcy górskich regionów Polski. Wiele wskazuje na to, że turystów złaknionych wypraw w zaśnieżone od połowy listopada góry nie zabraknie. Przewiduje się bowiem, że śnieg obecny na polskich szczytach, szczególności w Tatrach utrzyma się aż do początków kwietnia. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wojciechowska nie poznaje bliskich. Co się stało? 
  2. Polka najlepszą żoną? Statystyki nie pozostawiają wątpliwości 
  3. Co robi Robert Janowski? Gwiazdor się nie poddał! 
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News