pexels-photo-280204
Fot. Pexels
Marcin Owczarek - 14 Grudnia 2018

Planujesz wyjazd na święta do rodziny? Lepiej się przygotuj, będzie niebezpiecznie

Pogoda na święta 2018 - pewnie wszyscy zastanawiacie się, jakie będą w tym roku Święta Bożego Narodzenia. Każdy z nas będzie chciał zapewne pojechać, by spotkać się z rodziną, a niekiedy znajduje się ona przecież daleko od nas. Przygotujcie się, gdyż będzie niebezpiecznie.

Pogoda na święta 2018 zastanawia nas już od jakiegoś czasu. Wielu z nas pamięta, jak jeszcze kilka lat temu byliśmy świadkami świąt całkowicie białych. Było zimno, ale nie mroźno, a dzieci już następnego dnia po Wigilii bawiły się na pobliskiej górce z rówieśnikami, zjeżdżając na swoich nowych sankach. W te Święta Bożego Narodzenia poszczęści się nam, gdyż znowu możemy doświadczyć śnieżnej aury. W prawie całym kraju doświadczymy opadów śniegu i niekiedy mogą one sięgnąć nawet 18 centymetrów. Trzeba jednak uważać, gdyż taka pogoda jest niebezpieczna w szczególności dla kierowców.

Pogoda na święta 2018 - Wigilia

Dawno nie oglądaliśmy prawdziwie śnieżnych świąt. Już w Wigilię zacznie on intensywnie padać. To właśnie wtedy spadnie do 18 centymetrów białego puchu, a to dopiero początek świąt. Temperatura nie będzie przekraczała 0 stopni Celsjusza. Na południu będzie ona dochodzić nawet do -5 stopni. Na północy kraju, głównie na pomorzu, spadnie deszcz lub deszcz ze śniegiem.

Pogoda na święta 2018 - Boże Narodzenie

Pierwszy dzień świąt również będzie obfity w opady. W górach spadnie aż do 24 centymetrów śniegu. Na południu kraju i na zachodzie możliwe przejaśnienia i wyjdzie ładne słońce. Tam również temperatury będą dodatnie i można będzie doświadczyć błota po uprzednich opadach deszczu oraz śniegu. Reszta kraju, podobnie jak poprzedniego dnia, doświadczy lekkiego mrozu i opadów śniegu.

Pogoda na święta 2018 - Drugi dzień świąt

Drugi dzień świąt będzie bardzo zmienny. Możemy doświadczyć śniegu, ale także i deszczu. Będzie również zimniej, gdyż temperatura w kraju będzie się wahać między -7 stopni na północnym-wschodzie, a 1 stopniem na zachodzie Polski. W centralnej Polsce może spaść najwięcej śniegu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Małgorzata PieńkowskaM jak miłość: Straszne choroby stanęły na drodze tych gwiazd. Życiowe tragedie aktorówCzytaj dalej
Pogoda na święta 2018 - Do świąt jest jednak jeszcze trochę czasu i trzeba zaznaczyć, że ta pogoda może się zmienić i to w obie strony. Część z osób od dawna jednak liczy na śnieżnobiałe święta. Przede wszystkim dzieci chciałby spędzić ten czas wolny od szkoły na sankach albo nartach. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby być ostrożnym w te dni. Taka pogoda sprzyja powstawaniu gołoledzi i lodu na drogach. Może on się kryć pod śniegiem i być niezauważalny dla nas. Warto, aby każdy kierowca jadąc do rodziny, zdjął nogę z gazu i nie śpieszył się zbytnio, gdyż życie jest najważniejsze, a wypadków co roku w okresie świątecznym jest naprawdę pełno.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Coś wspaniałego. Zenek Martyniuk na święta postanowił zaskoczyć absolutnie wszystkich
  2. Nie uwierzycie, co Biedronka zrobi w Święta! Polacy w euforii
  3. Niewiarygodne wyznanie żony legendarnego aktora. „Ubecy straszyli, że powiedzą mi o jego zdradach”
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
Barbara Kurdej-SzatanBarbara Kurdej-Szatan pokazała siostrę. Fanom poopadały szczękiCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News