Pogoda na sobotę 26 stycznia. Sypnie śniegiem i deszczem

Pogoda na sobotę 26 stycznia. Sypnie śniegiem i deszczem

Pogoda na sobotę zaskoczy wielu Polaków. Za oknami zima w pełnej okazałości - weekend zaczynamy z temperaturami poniżej zera i śniegiem. Pamiętajmy o ciepłym ubiorze i rozwadze na drogach. Może być niebezpiecznie.

Pogoda zaskoczy na początku weekendu. Odczujemy zimę w pełnej krasie i okazałości. Będzie śnieżyć, a na drogach mogą wystąpić utrudnienia. Służby ostrzegają o niebezpieczeństwie. Ferie zimowe, które trwają w wielu województwach sprawiają, że masowo odwiedzamy południe kraju. Uważajmy!

Jaka pogoda na sobotę? Sypnie śniegiem, na zachodzie będzie padał deszcz

Większość kraju znajdzie się dziś w strefie temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza. Delikatny mróz będzie sięgał od Pomorza po Tatry i całą Polskę Wschodnią. Z roztopami podkręcanymi przez opady deszczu będziemy mieli do czynienia w południowo-zachodniej części kraju. W stolicy termometry wskażą 4 stopnie poniżej "zera". Meteorolodzy przewidują, że w Warszawie może spaść do 4 centymetrów śniegu. Cieplej będzie za to we Wrocławiu i całym rejonie Polski południowo-zachodniej. Dziś słupki termometrów wskażą tam 2 stopnie. Synoptycy przewidują, że nie będzie tam prószył śnieg. Można za to spodziewać się deszczu - do 5 litrów na metr kwadratowy. TVN Meteo pokazuje, że najchłodniejszym rejonem będzie dziś rejon Suwałk (minus 6-8 stopni). Nie powinno to dziwić zważywszy, że jest polskim "biegunem zimna". Niskie temperatury występują dziś na Pomorzu (minus 4-6), ziemi lubelskiej i Podkarpaciu (minus 5 stopni). W przypadku dłuższego pobytu w otwartych przestrzeniach zalecane jest więc ciepłe ubranie. Kierowcy, zwłaszcza na mniejszych drogach lokalnych, powinni zachować szczególną ostrożność. Im bardziej na zachód tym wskazania temperatur będą bliższe zera, a śnieg zastąpi deszcz. Na przestrzeni kraju będziemy odczuwali dziś różne ciśnienie. Najniższe wskazania będą na Południu - TVN Meteo wskazuje na Kraków (977 hektopaskali), czy Wrocław (988 hPa). W miarę przesuwania się na północ ten wskaźnik będzie wyższy - na Pomorzu ciśnienie będzie najbliższe wartości optymalnej, wyniesie 1002 hPa.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W przeważającej części kraju możemy spodziewać się opadów śniegu. Najwięcej białego puchu spadnie w górach - od 10 do 15 centymetrów. Na południu powieje też silniejszy wiatr, jego prędkość sięgnie w porywach do 60 kilometrów na godzinę.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Pogoda zmienia się na naszych oczach! Zszokowani anomaliami meteorolodzy podają prognozę
  2. Pogoda pogarsza się z każdą chwilą! U wielu Polaków już wystąpiły objawy, będzie gorzej
  3. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  4. Ile waży Agnieszka Chylińska? Gwiazda to cień dawnej siebie
  5. Siarczysty mróz i trujący smog. Pogoda na weekend będzie koszmarna
Następny artykuł