Lepiej się przygotować, będzie bardzo niebezpiecznie. Zacznie się za kilka godzin, synoptycy i eksperci ostrzegają

Lepiej się przygotować, będzie bardzo niebezpiecznie. Zacznie się za kilka godzin, synoptycy i eksperci ostrzegają Źródło: Pixabay.com WKIDESIGN

Pogoda na niedzielę może być zaskakująca, synoptycy prognozują gwałtowne zmiany w warunkach atmosferycznych. W niektórych rejonach Polski może być naprawdę niebezpiecznie, specjaliści radzą, by zachować ostrożność. Zacznie się już w godzinach popołudniowych.

Pogoda na niedzielę może zaskoczyć wielu, bo choć zapowiada się wyjątkowo ciepły dzień, warunki atmosferyczne w niektórych rejonach kraju ulegną gwałtownej zmianie. Może być naprawdę niebezpiecznie, synoptycy ostrzegają. Wszystko przez masy powietrza o charakterze zwrotnikowym, które napłynęły nad Polskę.

Pogoda na niedzielę - może być bardzo niebezpiecznie

Synoptycy zapowiadają pojawienie się w godzinach popołudniowych szeregu niebezpiecznych zjawisk pogodowych nad naszym krajem. Wszystko z powodu gorącej i wilgotnej masy powietrza o charakterze zwrotnikowym, która pojawiła się nad Polską. W niektórych rejonach kraju przewidywane są ulewne opady deszczu przechodzące nawet w gwałtowne gradobicia oraz porywiste podmuchy wiatru.

Specjaliści ostrzegają, że zagrożenie burzowe w niedzielę będzie najsilniejsze w tym roku. Szczególnie narażony na gwałtowne zmiany pogodowe jest pas środkowo-południowej Polski.

Pogoda na niedzielę - synoptycy prognozują pojawienie się gwałtownych burz i porywistego wiatru

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestabilna masa zwrotnikowa, która rozgości się nad Polską, przyniesie ze sobą wysoką temperaturę, w najcieplejszym momencie dnia kształtującą się w zakresie 26-28 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na zachodzie kraju, tam temperatura wahać się będzie w okolicach 19-23 stopni Celsjusza. Podobne warunki cieplne synoptycy przewidują również za tydzień, podczas czerwcowego długiego weekendu.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozstrzygnął się los emerytów, już wszystko wiadomo. Niezwykle ważna deklaracja premiera
2. Przez 5 dni piła sok z selera. Efekty okazały się zaskakujące

Gwałtowne zjawiska burzowe będą formować się w szczególności nad Małopolską, Górnym Śląskiem i częściowo Opolszczyzną, oczywiście przynosząc na te tereny ulewne opady deszczu do 30-40 mm na m2, co może prowadzić do miejscowych zalań i podtopień. Pojawiać się będzie również porywisty wiatr, wiejący lokalnie z siłą nawet do 80 km/h oraz nagłe i intensywne opady gradu. Zagrożone burzowo są również tereny Podkarpacia i Mazowsza, Lubelszczyzna, województwo łódzkie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie. Synoptycy prognozują, że wzdłuż tego pasa w nocy z niedzieli na poniedziałek przemieszczać się będzie tzw. układ MSC, czyli rozległe burze wielokomórkowj.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piorunująco szybka metoda na placki ziemniaczane, bez uciążliwego tarcia tarką. Istnieje bajecznie prosty, lepszy sposób
  2. Borussia Dortmund - Hertha Berlin. Łukasz Piszczek górą w polskim meczu Bundesligi, zadecydowała jedna bramka (WIDEO)
  3. Otworzyła kubełek z KFC i od razu zrobiło jej się niedobrze. Wyciągnęła telefon i zrobiła zdjęcie, teraz ostrzega
  4. Nikt się nie spodziewał, myśleliśmy, że będzie inaczej. Wiadomo, jaka będzie pogoda w długi weekend
  5. Głucha córeczka w końcu usłyszała "Kocham cię" z ust mamy. Reakcja maluszka wyciska łzy
  6. Małżeństwo Anny Przybylskiej było dla niej prawdziwą katorgą. Mało kto pamięta dziś jej byłego męża

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News