Pogoda na dziś. Będą opady deszczu

Pogoda na dziś. Będą opady deszczu Źródło: pxhere.com

Pogoda na dziś - w wielu miejscach w Polsce pojawi się niezapowiedziany deszcz. Niektóre województwa czeka przedwczesny śmingus-dyngus. Wiemy, gdzie dziś pojawią się opady.

Prognoza pogody na dziś nie jest zbyt łaskawa dla mieszkańców niektórych województw. Część czekają przelotne opady, a gdzie indziej pojawią się burze. W okresie wiosennym pogoda bywa naprawdę przewrotna i nigdy nie można być pewnym, jakie zmiany nadejdą. Znamy najnowsze prognozy.

Prognoza pogody na Niedzielę Wielkanocną

Zachód kraju będzie może być zadowolony z prognozy pogody. Praktycznie bezchmurne niebo będzie cieszyć oko. Na pozostałym obszarze Polski wystąpią przelotne opady deszczu. Wschód kraju będzie obfitował w tworzenie się nowych komórek burzowych, a w Tatrach spadnie śnieg. Najwięcej opadów pojawi się na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

W związku z taką pogodą temperatura maksymalna na wschodzie wynosić będzie 12 stopni Celsjusza, a aż 21 stopni na zachodzie kraju. Z kolei wczasowicze wypoczywający nad Bałtykiem mogą trochę zmarznąć. Polskie morze przywita turystów i mieszkańców temperaturami od 10 do 13 stopni Celsjusza.

W stolicy kraju zaobserwujemy zachmurzone niebo, a po południu możliwe, że wystąpią opady deszczu. Temperatura w granicach 16 stopni Celsjusza i słaby wiatr pozwolą na spacery. W nocy nie ujrzymy księżyca - ogromne zachmurzenie to uniemożliwi. Zacznie padać deszcz, a temperatura spadnie do 5 stopni Celsjusza.

W nocy na zachodzie zachmurzenie małe, na wschodzie o wiele większe. Śnieg spadnie nie tylko w Tatrach, ale i w obszarach podgórskich Karpat. Meteorolodzy przewidują, że zmiesza się on z deszczem. Burze, które miały miejsce w ciągu dnia zaczną zanikać. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej spadnie do 10 mm deszczu.

Temperatura wyniesie od 2 do 6 stopni Celsjusza. W województwach i miastach w pobliżu gór termometry wskażą 0 stopni Celsjusza, w niektórych obszarach możliwe ponowne przymrozki. Temperatura -3 stopni mówi sama za siebie. Wiatr podczas burz będzie porywisty, podobnie jak na wybrzeżu, z czasem będzie wiał z kierunku wschodniego.

Biomet na wschodzie kraju cały dzień będzie niekorzystny, z lekką poprawą w kierunkach zachodnich. Najniższe ciśnienie będzie w Krakowie - jedynie 991 hPa.

Źródło:Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News