Pogoda, która tego lata jest wyjątkowo upalna, dotknęła już całej Europy, niszcząc wszystko wokół. Doskwierająca wysoka temperatura przynosi niebezpieczne burze, susze i pożary. Służby biją na alarm: będzie jeszcze gorzej. Czy Europa zagrożona jest katastrofą?

Analizy są druzgocące. Tak upalnego lata jeszcze nie było. Na półkuli północnej w 2018 roku w ciągu 30-letniej obserwacji zanotowano rekordowo wysokie temperatury. Ku zdziwieniu meteorologów, fala upałów dotknęła także Skandynawię. To doprowadziło do wielu pożarów w rejonie. Pogoda jest naprawdę nieprzewidywalna.

Katastrofa w Europie! Jak zmieni się pogoda we wrześniu?

Synoptycy zauważają tegoroczną tendencję we wzroście temperatur. Od maja, zanotowano nieprawdopodobne nasilenie mas gorąca. Wszystko wskazuje na to, że także wrzesień w tym roku będzie rekordowo upalny. Pogoda nie rozpieszcza Europejczyków. We wrześniu na pewno nie da nam odpocząć.

Silne burze, susze i pożary. Okazuje się, że w Europie może się wydarzyć prawdziwa katastrofa. Nasz kontynent wręcz się gotuje. Kolejna fala upałów została potwierdzona przez różne ośrodki badawcze – niezwiązane ze sobą. To potwierdza skalę problemu. Średnia z temperatur odbiega znacząco od normy. W Finlandii, Szwecji i Norwegii będzie najgoręcej w historii tych państw.

Anomalie temperaturowe doskwierają nie tylko Europejczykom. Powód do niepokoju mają również mieszkańcy Kanady i USA. Badacze z trwogą obserwują także temperaturę w Azji. Od 40 lat nie zanotowano tak wysokich temperatur.

To wszystko wskazuje, że nasza planeta zmienia się z roku na rok. Niebezpieczne temperatury nie tylko doskwierają ludziom, ale są także niebezpiecznym katalizatorem pożarów. Susze sieją spustoszenie w rolnictwie, co przekłada się na ceny żywności. Tak źle jeszcze nie było.

Czy można się zabezpieczyć przed upałami?

Lekarze i specjaliści alarmują. Fala upałów może mieć wpływ na życie i zdrowie, zwłaszcza dla osób starszych i chorych. Przed wysoką temperaturą nie można się jednak ustrzec. Ważne jest, aby, pamiętać o nawadnianiu. Należy także unikać słońca. Jeśli nie ma potrzeby wychodzenia, lepiej pozostać w domu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najpierw ogromne upały, teraz to. Polskie służby ostrzegają
  2. Uwaga warszawiacy, zaczęło się! Jutro NIE dotrzecie do pracy, to będzie katastrofa
  3. Padnie historyczny rekord upałów! Aż 50 stopni za kilka dni

Susza wyniszczyła Europę. Najlepiej widać to na zdjęciach astronauty


Myślałeś, że wiesz wszystko o piorunach? Te fakty tobą WSTRZĄSNĄ!