Pogoda długoterminowa. Jaka pogoda na początek roku szkolnego?

Pogoda długoterminowa. Jaka pogoda na początek roku szkolnego?

Pogoda długoterminowa jest tym, co bez wątpienia wpływa na nasze życie, nastrój, a także to, w jaki sposób podchodzimy do pracy. Przedstawiamy pogodę, która szykuje się na początek roku szkolnego!

Temperatura na koniec wakacji nie należy do rekordowych. W całej Polsce nastąpiło ochłodzenie do poziomu poniżej 20 stopni Celsjusza, które było odczuwalne zwłaszcza z rana i wieczorami. Na drogach może pojawić się mgła, która ograniczy widoczność. Wrzesień ma być raczej ciepły, na początku możemy się spodziewać temperatur sięgających nawet 20-25 stopni, co oznacza, że początek szkoły będzie wiązał się z przyjemnym akcentem. Według informacji, które aktualnie są dostępne, pod koniec sierpnia możemy spodziewać się temperatur, które mogą osiągnąć pułap najwyżej 30 stopni. Takie mają być dni, natomiast noce raczej będą chłodne, co przełoży się na zimniejsze poranki, które mogą zaskoczyć rekordowym wskaźnikiem słupka rtęci. Synoptycy ostrzegają przed nawet 10 stopniami poniżej zera w niektórych regionach kraju. Aby uniknąć przeziębienia warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę lub płaszcz, zadbać o odpowiedni poziom wypoczynku, a także zdrowe odżywianie. Takie postępowanie przygotuje nasz organizm na niskie temperatury, co może uchronić nas przed obniżoną odpornością i chorobą.

Pogoda długoterminowa wrzesień

Ochłodzenie nastąpi po 10 września, który ma być ostatnim dniem, kiedy temperatura przekroczy 20 stopni. W ciągu kilku następnych dni po tej dacie nastąpią pomiary nawet 15 i 16 stopni, co będzie rekordowe dla tego miesiąca.

Informacja dla kierowców

Miejscami może występować zachmurzenie i lekkie opady deszczu, które mogą powodować wydłużenie drogi hamowania co w przypadku trudnych manewrów lub jazdy "zderzak w zderzak" może okazać się niebezpieczne. Ponadto wszyscy kierowcy powinni pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze m.in. zasadzie ograniczonego zaufania, niewyprzedzania "na trzeciego", dbania o stan techniczny swojego samochodu i przede wszystkim nieprowadzenia po alkoholu. Przypominamy, że takie działanie jest przestępstwem, w przypadku którego najlżejszą konsekwencją może być utrata prawa jazdy. PRZECZYTAJ:
  1. Nie żyje znany piosenkarz. Fani są zdruzgotani, nic na to nie wskazywało
  2. Szokujące doniesienia! Media ujawniły wstrząsające fakty o synu Millera
  3. Co za wstyd! Jaki przyłapany na kłamstwie w środku miasta
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News