To dopiero początek! Będzie już tylko gorzej

To dopiero początek! Będzie już tylko gorzej

Pogoda w ostatnich dniach nie pozostaje dla nas łaskawa. Zima w końcu wkroczyła do Polski i coraz bardziej daje o sobie znać. W kolejnych dniach niestety nie ma co spodziewać się poprawy aury. IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia dotyczące pojawienia się ekstremalnych zjawisk atmosferycznych w naszym kraju.

Pogoda z każdym rokiem staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Dobrze mogliśmy przekonać się o tym w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy zmienna aura ostro dawała się nam we znaki. Wiele osób zaczęło wypatrywać możliwości poprawy i ustabilizowania tego, co dzieje się za naszymi oknami. Niestety meteorolodzy nie pozostawiają złudzeń i nakazują przygotować się na kolejne mocne uderzenia zimy.

Pogoda znowu wytacza swoje działa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny został zmuszony do tego, aby wydać oficjalne alerty pogodowe pierwszego stopnia dla kolejnych regionów kraju. Wszystko związane jest z bardzo intensywnymi opadami śniegu, które przewidywane są dla województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, oraz wybranych powiatów w województwach śląskim i małopolskim. Bardzo ważne jest to, aby nie bagatelizować ostrzeżeń. Wydawane są one wyłącznie w przypadkach, kiedy istnieje realne zagrożenie zdrowia i życia. Intensywne opady śniegu mogą również doprowadzić do dużych strat materialnych. - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - można przeczytać na stronie IMGW.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Nadciągające godziny mogą przynieść ze sobą nawet kilkunastocentymetrowe opady śniegu. Dodatkowo mieszkańcy południowej Polski muszą przygotować się na uderzenie mrozu. Słupki rtęci w termometrach mogą spaść nawet do dziesięciu stopni poniżej zera. W obliczu takiej aury Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało specjalny komunikat, w którym przypomniano kilka bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim zwrócono uwagę na dobór odpowiedniego ubioru oraz pomoc osobom potrzebującym, najbardziej narażonym na skutki niskich temperatur. Kierowcy muszą pamiętać o obowiązkowej wymianie opon na zimowe, co zapewnia większą dozę bezpieczeństwa. Ważne jest również to, aby dysponować ładowarką telefoniczną i być przygotowanym na ewentualność wezwania pomocy, w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia drogowego spowodowanego w dużej mierze przez niesprzyjające warunki drogowe.
ZOBACZ TAKŻE
  1.  Rozstali się tuż po wizycie księdza! Wszystko przez to, co im powiedział 
  2. Piesek cały trząsł się z zimna. Nagle podszedł do niego mężczyzna i zrobił coś niespodziewanego 
  3. Przepowiednie Jackowskiego, które się sprawdziły. Przewidział to wszystko! 
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News