Sylwestrowa noc nie wszędzie bezpieczna. IMGW wydał ostrzeżenia dla południa kraju, apelują o ostrożność

Sylwestrowa noc nie wszędzie bezpieczna. IMGW wydał ostrzeżenia dla południa kraju, apelują o ostrożność Źródło: unsplash

Pogoda w sylwestrową noc nie będzie niestety miejscami sprzyjać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia, o których należy zdecydowanie pamiętać. Bezpieczeństwo - także to na drodze - powinno stanowić priorytet w czasie zabawy.

Pogoda w tegorocznego sylwestra może okazać się niesprzyjająca, zwłaszcza na południu kraju. W powiatach tatrzańskim i nowotarskim (woj. małopolskie) obowiązują obecnie alerty wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Co będzie stanowiło szczególne zagrożenie? Przede wszystkim oblodzenia.

Pogoda na sylwestra może spowodować szereg niebezpieczeństw

Jak przekazali eksperci, temperatura w tamtym regionie spadnie do nawet -4 stopni Celsjusza, a przy gruncie będzie o stopień niższa. Padający deszcz oraz mokry śnieg będą więc marzły na chodnikach i jezdniach. Jeżeli chcemy uniknąć wejścia w 2020 rok przykrym, czy nawet tragicznym wypadkiem, powinniśmy pamiętać o tych ostrzeżeniach i wziąć je pod uwagę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

1 stycznia 2020 roku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosi najpewniej alerty dla całego woj. pomorskiego. Powodem takich działań będzie głównie wiejący tam wiatr. Jego porywy mogą bowiem sięgnąć nawet 70 kilometrów na godzinę, co stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla mieszkańców oraz turystów przebywających w regionie.

Czym są alerty pierwszego stopnia IMGW?

Dzisiaj grzeje: 1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. To oni mają najwyższe IQ
2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Oba wspomniane ostrzeżenia to alerty pierwszego stopnia, które IMGW wydaje, gdy warunki meteorologiczne mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz ryzyko zniszczenia ich mienia. Eksperci radzą, aby na bieżąco śledzić wydawane przez nich komunikaty oraz zachowywać szczególną ostrożność. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Wielka wpadka TVP na godziny przed Sylwestrem. Michał Szpak może spalić się ze wstydu
  4. Kłęby dymu unoszą się nad Warszawą. Pilna akcja służb, na miejscu kilkanaście zastępów straży pożarnej
  5. Ręce opadają. Ksiądz w polskiej miejscowości podsumował zbiórkę pieniędzy, zwyzywano tych, którzy dali najmniej (ZDJĘCIE)

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News