Już za chwilę pogoda zwariuje, czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Nad Polskę nadciąga "biskajskie ciepło"

Już za chwilę pogoda zwariuje, czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Nad Polskę nadciąga "biskajskie ciepło" Źródło: ventusky.com

Pogoda obecnie nie zachwyca, chłodne dni i przerażająco zimne wieczory skutecznie zniechęcają do korzystania z uroków jesieni i ostatnich leniwych spacerów. Niedługo jednak się to zmieni - do Polski wkroczy "biskajskie ciepło".

Pogoda wprawi Polaków w zachwyt- temperatury wzrosną tak szybko, że wiele osób z chęcią wyjdzie do parków na spacery. To jeszcze nie czas, by na dobre schować jesienne płaszcze do szafy. Pogoda szykuje prawdziwą niespodziankę.

Pogoda zdecydowanie się poprawi

Ostatnie dni października charakteryzowały się przygnębiającą aurą - wiatr, deszcz, niskie temperatury, a nawet przymrozki. Niż Jarosław zdecydowanie dał się we znaki Polakom. Wydawałoby się, że nie ma już nadziei na wzrost temperatur - w końcu za chwilę początek listopada. Mamy jednak szczęście, bo wprost z Półwyspu Iberyjskiego napłynie do nas ciepła niespodzianka.

Jeszcze tylko przez trzy dni będziemy znosić skutki niżu Jarosław. W całej Polsce prawie do końca tygodnia temperatury w dzień nie przekroczą 10 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju, gdzie termometry pokażą zaledwie od 4 do 6 kresek powyżej zera. W sobotę jednak pogoda diametralnie się zmieni i będziemy cieszyć się prawdziwą złotą jesienią.

Temperatury wzrosną nawet do 20 stopni Celsjusza!

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Te cudowne doniesienia potwierdzają meteorolodzy i deklarują, że to nie pomyłka. Jednocześnie jednak Polska znajdzie się także pod wpływem chłodu znad północy.

- Od środy do piątku przejściowo dostaniemy się pod wpływ pogodnego wyżu, który znad Niemiec obierze kurs na Bałkany i w piątek znajdzie się nad Rumunią i Mołdawią. Bliskość wyżu sprawi, że w ciągu tych kilku dni pogoda w Polsce poprawi się i na przeważającym obszarze będzie pogodnie i w miarę słonecznie, a delikatne opady deszczu będą mogły pojawiać się tylko w wąskim pasie północnej Polski. Niestety, pomimo sprzyjającej aury, nadal z północnego zachodu spływać będzie do nas polarnomorski chłód - mówi jeden z ekspertów.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. 

W związku z wyżem na południu i wschodzie kraju, temperatury wzrosną nawet do 20 stopni Celsjusza. Nieco gorzej będzie w północno-zachodniej części kraju, gdzie dominować będzie chłód płynący znad morza. Jak przewidują synoptycy, taką pogodą będziemy się cieszyć aż do 13 listopada. To wtedy na dobre zagoszczą poranne przymrozki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT 
  2. 62-letnia gwiazda po wielu operacjach plastycznych pokazała się w bikini. Tylu zszokowanych fanów dawno świat nie widział
  3. Jeden mężczyzna i dwie panny młode. Historia tego zdjęcia rozdziera serca, nie mogli powstrzymać łez
  4. Najsmutniejszy pies jechał samotnie autobusem. Finał jego historii kruszy serca
  5. Zapłaciła 800 zł za wymarzony tort na wesele. Odebrała go i zaczęła płakać, reakcja cukierni powala na kolana

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł