Koszmarne sceny w północno-zachodniej Polsce. Wzrasta zagrożenie zdrowia i życia, żywioł był bezlitosny

Koszmarne sceny w północno-zachodniej Polsce. Wzrasta zagrożenie zdrowia i życia, żywioł był bezlitosny Źródło: pikio.pl

Pogoda zaskoczyła mieszkańców północno-zachodniej Polski, żywioł uderzył nagle i spowodował ogromne straty. Specjaliści ostrzegają, że zagrożenie wciąż rośnie.

Pogoda zmieniła się nagle, żywioł uderzył z ogromną siłą i spowodował poważne zniszczenia w północno-zachodniej Polsce. Specjaliści ostrzegają mieszkańców całego kraju, wzrasta zagrożenie dla zdrowia i życia. W najbliższych dniach należy zachować szczególną ostrożność.

Pogoda nagle się zmieniła, żywioł był bezlitosny

Silne podmuchy wiatru w województwie zachodniopomorskim postawiły na nogi lokalne służby ratownicze. Nagła wichura zerwała dwa dachy w powiecie sławieńskim, strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu w niedzielę 29 marca br. pomiędzy godz. 9 a 10 rano.

- Pierwszy przypadek miał miejsce w miejscowości Królewo (gmina Postomino), a drugi w miejscowości Gorzyca (gmina Malechowo). Oba dachy zostały zerwane przez wiatr, nikomu nic się nie stało. Przy każdym zdarzeniu pracowały po trzy zastępy straży pożarnej - przekazał kpt. Damian Tomczyk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie w rozmowie z dziennikarzami "TVN 24".

IMGW wydał wcześniej ostrzeżenie o silnym wietrze dla mieszkańców województw pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Według synoptyków wiatr miał osiągać prędkość średnio od 30 do 50 km/h, a w porywach do 75-85 km/h.

Pogoda na terenie całego kraju ulegnie zmianie, rośnie niebezpieczeństwo

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na terenie całego województwa od rana trwały interwencje strażaków, którzy usuwali skutki mocnej wichury, w sumie zgłoszono 30 zdarzeń. Najwięcej interwencji miało miejsce w okolicach Kołobrzegu, Koszalina oraz Gryfic, najczęściej dotyczyły usuwania połamanych gałęzi i powalonych drzew.

Dzisiaj grzeje: 1. Nadchodzą kolejne obostrzenia ws. koronawirusa w Polsce. Chodzi o sklepy i pracę

2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Państwowy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców Polski, warto w najbliższych dniach zachować szczególną ostrożność. Od niedzieli 29 marca do soboty 4 kwietnia na terenie całego kraju mają pojawiać się przymrozki i oblodzenia, a lokalnie mogą wystąpić również obfite opady śniegu. Szczególną uwagę powinni zachować kierowcy, ponieważ ze względu na pogorszenie się warunków pogodowych, na drogach znacznie wzrośnie niebezpieczeństwo wypadków.

Pogoda zaskoczyła Polaków


fot. PSP Sławno

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Znana polityk pobita na śmierć, syn miał nie mieć dla niej litości. Porażające sceny, wielu Polaków nie kryje wściekłości
  4. Leczysz gorączkę w podobny sposób? Strasznie sobie szkodzisz, specjaliści nie mają wątpliwości
  5. Koszmarne sceny w północno-zachodniej Polsce. Wzrasta zagrożenie zdrowia i życia, żywioł był bezlitosny
  6. Przed włożeniem jajek do gotującej się wody wrzuć kawałek cytryny. Rewolucyjny trik ułatwiający gotowanie

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News