IMGW wydaje pilny alert, zima uderzy znienacka. Żółte alarmy dla południa kraju

IMGW wydaje pilny alert, zima uderzy znienacka. Żółte alarmy dla południa kraju Źródło: Pixabay.com chulmin1700

Pogoda ulegnie nagłemu pogorszeniu, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców południa i prosi o zachowanie szczególnej ostrożności. Nagły atak zimy może być bardzo niebezpieczny.

Pogoda ulegnie nagłej zmianie, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał żółty alert dla mieszkańców południa Polski. Meteorolodzy ostrzegają, w najbliższych godzinach może być bardzo niebezpiecznie. Nagły atak zimy spowoduje spore utrudnienia.

Pogoda zaskoczyła wszystkich, zima powróciła

IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla czterech powiatów województwa podkarpackiego: krośnieńskiego, sanockiego, leskiego i bielskiego. Wszystko przez intensywne opady śniegu, które przetoczyły się nagle przez południe Polski. Sytuacja w ciągu najbliższych kilku godzin może być bardzo niebezpieczna, specjaliści proszą mieszkańców zagrożonych terenów o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak donoszą synoptycy, intensywne opady białego puchu mogą spowodować powiększenie się pokrywy śnieżnej o 7 do 12 centymetrów. Wydane ostrzeżenie ma obowiązywać do godziny 22.

Pogoda w najbliższych godzinach przyniesie intensywne opady śniegu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W piątek rano ogłoszono drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin w Bieszczadach i Beskidzie Niskim spadło od trzech do sześciu centymetrów świeżego puchu. W Cisnej i Ustrzykach Górnych, pokrywa śnieżna waha się od kilku do 20 cm. W górnych partiach Bieszczad leży średnio 50-55 cm białego puchu.

- Rano termometry pokazywały od jednego do dwóch stopni mrozu. Na połoninach widoczność jest ograniczona do 50 metrów. Natomiast w położonych niżej miejscowościach widać w promieniu 300-500 metrów - poinformował Paweł Szopa, ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR.

Dzisiaj grzeje: 1. Wprowadzono 3. stopień zagrożenia. Służby ratunkowe wydały ostrzeżenia dla Polaków

2. Ilona Ostrowska żegna Pawła Królikowskiego. Opublikowała wiadomość, którą jej wysłał

Choć ostrzeżenie żółtego stopnia jest najniższe w skali, nie należy go ignorować. Wydawane jest, gdy mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne i spowodować szkody materialne oraz zagrożenie życia i zdrowia człowieka. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca szczególną ostrożność i śledzenie komunikatów oraz rozwoju sytuacji pogodowej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez lata mówiono nam, że wzmacnia kości. Teraz naukowcy powiązali je z nowotworem
  2. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje
  3. Alicja Bachleda Curuś potwierdziła dobrą nowinę. Dołączamy się do gratulacji
  4. Kościół w Polsce wprowadza diametralne zmiany. Wszystko przez koronawirusa
  5. Czadoman ujawnił sekret dotyczący Zenka Martyniuka. Fani nie dowierzają
  6. 99% Polaków popełnia wielki błąd przy obieraniu cebuli i cytryny. Tracą wiele

źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News