Tuż po świętach ogłoszono pilne alerty dla 4 województw. Mieszkańcy muszą uważać

Tuż po świętach ogłoszono pilne alerty dla 4 województw. Mieszkańcy muszą uważać Źródło: unsplash.com/Kristaps Grundsteins

Pogoda po świętach dokucza mieszkańcom czterech województw. Mieszkańcy południa Polski mierzą się właśnie z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem oraz pojawiającym się oblodzeniem. Tak złe warunki pogodowe sprowokowały pracowników IMGW do opublikowania ostrzeżeń pierwszego stopnia.

Pogoda pojawiająca się ostatnimi czasy w Polsce jest wyjątkowo zmienna. Tuż przed świętami przez nasz kraj przechodziły burze, opady deszczu i lokalne podtopienia. Po upływie świąt wcale nie jest lepiej - na południu kraju pojawiło się oblodzenie spowodowane opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Kierowcy wracający do domu przez cztery województwa będą musieli uważać na wyjątkowo śliską nawierzchnię jezdni.

Pogoda w Polsce może zaskoczyć kierowców. Oblodzone drogi przeszkodą w bezpiecznym powrocie do domu

Terenami, na których dojdzie do oblodzeń, są cztery polskie województwa: dolnośląskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. W tych miejscach kraju dojdzie do oblodzeń, które mogą dać się we znaki wszystkim wracającym do domu ze świąt.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - ostrzegają pracownicy IMGW.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogoda będzie zaskakiwać. Przewidywane opady śniegu

Jakby oblodzeń było mało, wiele wskazuje, że są one tylko preludium do prawdziwych zmian pogodowych. Okazuje się bowiem, że już wkrótce w całym kraju może pojawić się śnieg, który spadnie w dość pokaźnych ilościach.

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
2. Wyjątkowy Polak nie żyje. Wielka strata

- Z zachodu i północnego zachodu napływać do nas będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Stąd z dnia na dzień będzie się stopniowo ochładzać - wyjaśniają w prognozie pogody dla Wirtualnej Polski synoptycy biura Cumulus.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Kobieta chora na nowotwór wzięła ślub w szpitalu. Po kilkunastu godzinach serce jej męża pękło na pół
  4. Tysiące Polaków obserwowało jej walkę o życie. Niestety, rodzina przekazała, że Gabrysia zmarła w pierwszy dzień Bożego Narodzenia
  5. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News