Uderzenie ekstremalnej pogody, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już za kilka godzin

Uderzenie ekstremalnej pogody, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już za kilka godzin Źródło: unsplash.com Wolfgang Hasselmann

Pogoda we wtorek da Polakom w kość. Z zapowiedzi synoptyków wynika, że zrobi się naprawdę niebezpiecznie. Lepiej uważać, bo zapowiadane warunki pogodowe mogą nieść spore zagrożenie dla zdrowia.

Poniedziałkowa pogoda nie oszczędza mieszkańców. Termometry wskazują nawet ponad 30 stopni, dlatego spędzanie dłuższego czasu na świeżym powietrzu będzie dosyć męczące. Choć im bliżej wieczora, tym będzie chłodniej, zamiast łagodnych spadków temperatur pojawią się burze. To z kolei będzie zwiastunem tego, co czeka Polaków już jutro.

Jaka pogoda czeka Polaków we wtorek? Będzie niebezpiecznie 

W południe w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia przez burzami i opadami deszczu, a nawet gradu. 

- Uwaga na burze z gradem. IMGWmeteo wydał ostrzeżenia dla wschodniej Polski. Podczas burzy porywy wiatru mogą osiągać 75 km/h, a opady, lokalnie, 35 mm. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa - czytamy na Twitterze RCB. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dzisiejsza pogoda jest dopiero zwiastunem tego, co czeka Polaków nazajutrz. Według ekspertów, temperatura wcale nie spadnie, a wręcz przeciwnie - wzrośnie o kilka stopni. Onet.pl przytacza informacje zgodnie z którymi, wyniesie ona od 24 stopni na południu, przez 30 w centrum, do nawet 33 stopni na południowym zachodzie. 

- W nocy warunki do wystąpienia burz będą początkowo jedynie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu do 10-15 mm oraz porywy wiatru do 60-65 km/h - podano na Twitterze IMGWmeteo. 

Pojawi się również delikatny wiatr i małe zachmurzenie, okresami wzrastające do dużego. Głównie w zachodniej połowie kraju wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, a miejscami również opady gradu z deszczem do 25 mm. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h. Nawałnice wystąpią także w nocy.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje znany polityk

2. Ogromna zmiana dla wszystkich posiadaczy samochodów. Sejm podjął ostateczną decyzję

3. Dzieci pierwszego września wrócą do szkół? Wiemy kiedy zapadnie ostateczna decyzja

Synoptycy zwracają również uwagę na zbieranie się wody w zbiornikach. Może nawet dojść do zalań. Należy zaznaczyć, że w czasie nawałnic, dla własnego bezpieczeństwa, lepiej pozostać w domach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co się stało? Podczas występu Martyniuka nagle na scenę wbiegła Edyta Górniak, ludziom opadły szczęki
  2. Justyna Żyła szczęśliwa w ramionach tajemniczego mężczyzny. Zapomniała już o byłym mężu i publikuje wymowne zdjęcia (FOTO)
  3. Przez koronawirusa Małysz zniknął z mediów. Ujawniono powód, bardzo przykre
  4. Dopiero teraz ujawniono ostatnie życzenie Pawła Królikowskiego. Bliscy nie mogli powstrzymać łez
  5. Kobieta odwiedzała grób bliskich, gdy usłyszała przerażające dźwięki. Chwilę później ziemia zaczęła się ruszać pod jej stopami
  6. Najgorsza wiadomość tuż po weekendzie. Nie żyje 17 osób, nie mieli żadnych szans
  7. Nowy podatek od stycznia 2021 roku. Na zakupach zapłacimy wszyscy bez wyjątku
  8. Ogromna rewolucja w Aldim. Właśnie potwierdzili, ostateczne pożegnanie już wkrótce
  9. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News