Już niedługo spadnie śnieg, jednak prawdziwe szaleństwo zacznie się dopiero potem. Synoptycy łapią się za głowy

Już niedługo spadnie śnieg, jednak prawdziwe szaleństwo zacznie się dopiero potem. Synoptycy łapią się za głowy Źródło: unsplash.com/Christine Makhlouf

Pogoda w tym roku szaleje. Prawie żadna pora roku nie jest taka, jaka powinna, albo wręcz przeciwnie, daje się we znaki. W lecie męczyły nas ogromne upały, a z kolei zima nie raczy nas ani mrozami ani śniegiem. Jest jednak szansa, że w tym roku zobaczymy przez chwilę śnieg. Później jednak pogoda oszaleje.

Pogoda na najbliższe dni nie zapowiada się optymistycznie. Po bardzo długim okresie pogody wyżowej, nastąpią niże. Jest nawet szansa, że w tym tygodniu w niektórych częściach Polski zobaczymy śnieg. Jednak nie na długo, bo już w weekend temperatura podskoczy o kilka stopni, nawet do kilkunastu stopni Celsjusza. 

Jak zapowiadają synoptycy, przez cały następny tydzień nad naszym krajem kształtować się będą ośrodki niskiego ciśnienia. Dominować będzie bardzo zmienna pogoda, słoneczne dni będą przeplatać się z pochmurnymi, opady deszczu mieszać się będą z opadami śniegu, a temperatura wzrośnie o kilka stopni. 

Pierwszy śnieg tej zimy

W środku tygodnia zapowiadane jest ochłodzenie, co w środę i czwartek może zwiastować również opady śniegu, choć głównie deszczu ze śniegiem. Będzie to pierwsza szansa w tym roku na zobaczenie długo wyczekiwanego śniegu. Opady nie będą jednak zbyt intensywne, możemy spodziewać się opadów rzędu 1 do 4 l/m2, a na zachodzie nawet do 4–8 l/m2. Nie nacieszymy się śniegiem jednak długo, bo weekend ma obfitować w wyższe temperatury. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nadchodzi ocieplenie 

W związku z dość dużym zachmurzeniem, noce będą stosunkowo ciepłe. Natomiast w ciągu dnia, w poniedziałek i wtorek temperatura będzie jeszcze wyższa, oscylować będzie w wysokości 2-5 oraz 6-9 stopni Celsjusza na wschodzie kraju. W środę i czwartek nastąpi delikatne ochłodzenie. W piątek temperatura znowu zacznie wzrastać, do około 7 stopni, a weekend poszybuje nawet do uwaga 13 stopni Celsjusza. Takiej pogody w czasie zimy nie zanotowano od lat.

Dzisiaj grzeje: 1.  Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
2. Fatalne wiadomości o Pawle Królikowskim, operacja zakończyła się katastrofą. Dramat rodziny dopiero się rozpoczyna

Synoptycy łapią się za głowy, bowiem takiej sytuacji nie było w kraju od dawna. Wygląda na to, że w tym roku pogoda jeszcze nie raz zaskoczy Polaków, dlatego lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność i bacznie obserwować alerty od IMGW.

Najlepsze newsy dnia:

1. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
3. Siedzieli w więzieniu za molestowanie nieletniego, ale prawdziwą karę wymierzył im współwięzień. Nie znał litości
4. Jest siedliskiem bakterii gorszym od klozetu, a wszyscy codziennie dotykają nim do twarzy. Okropność, lepiej tego unikać
5. Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie ze szpitala w Wuhan. Widać na nim objawy 2019-nCoV, włos jeży się na głowie

źródło: wiadomosci.wp.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News