Ważne ostrzeżenie na Wszystkich Świętych. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych

Ważne ostrzeżenie na Wszystkich Świętych. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych Źródło: fot. wikimedia

Pogoda, która aktualnie panuje w Polsce, jest przez wszystkich nazywana typową, złotą jesienią. Jeszcze tylko do niedzieli można jednak rozsmakować się w promieniach słońca - na Wszystkich Świętych może go już nie być, a prognozy są szokujące.

Pogoda, dzięki której aż chce się wychodzić z domu, już się niestety powoli kończy. Ostatki afrykańskiego powietrza rozpłyną się niczym poranna mgła, a temperatury w najbliższych dniach pokażą, że jednak warto już wyciągać zimowe kurtki z szaf.

Pogoda na ostatnie dni października pod znakiem niżu znad Atlantyku

26 i 27 października to dwa ostatnie dni w tym miesiącu, które odzwierciedlają polską, złotą jesień. Ostatni tydzień był niezwykle łaskawy pod względem temperatur, ale wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć. Meteorolodzy nie mają najmniejszych wątpliwości - Polacy przeżyją prawdziwy, termiczny szok.

Ciepłe powietrze z południa opuści nasz kraj już w niedzielę wieczorem i zrobi miejsce dla niżów znad północy. Ośrodki niżowe zaczną atakować Polskę: chłodne powietrze będzie przemieszczać się znad północnego Atlantyku, przez Skandynawię, w kierunku północnej Rosji. Zjawisko spowoduje, że już w poniedziałek temperatura spadnie w całej Polsce minimum o 10 stopni. Z biegiem czasu będzie coraz gorzej - na terenach podgórskich niewykluczony jest nawet śnieg.

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody na przyszły tydzień nie jest zachwycająca. Chociaż w poniedziałek na termometrach można będzie zobaczyć około 10 stopni powyżej zera, to do Wszystkich Świętych słupki będą sukcesywnie spadać. W środę na terenach górskich i podgórskich będzie się można nawet spodziewać deszczu ze śniegiem. Nie wróży to dobrze na piątek.

Dzisiaj grzeje: 1. Zgwałcona 13-latka trafiła do szpitala. Kiedy wróciła do domu, czekał na nią list. Wolałaby go nigdy nie dostać

2. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz

W przyszłym tygodniu od czwartku do niedzieli temperatura średnio wyniesie 3-6 stopni Celsjusza. W górach w dzień mogą być to nawet 2 stopnie. W związku z takim nagłym obniżeniem temperatury, w nocy wystąpią przymrozki - chociaż w pomorskim będzie można zanotować 3 stopnie w nocy, to na południu będą to już -4 stopnie. W dzień Wszystkich Świętych można więc spodziewać się podmuchów mroźnego powietrza, a w województwach wschodnich trzeba być przygotowanym na zacinający deszcz. Zdecydowanie nie można liczyć na temperaturę wyższą niż 5 stopni Celsjusza. Osoby mieszkające na południu Polski mogą zobaczyć nawet pierwszy w tym roku śnieg. Warto ciepło się ubrać - zaczyna się faza wirusowych chorób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz meble jeszcze z PRL? Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, mogą być warte FORTUNĘ
  2. Zapłakana 6-latka wręczyła mamie liścik od zakonnicy. Gdy kobieta go przeczytała, zrobiło jej się ciemno przed oczami
  3. Wszyscy rozsmakują się w kotletach schabowych z niespodziewanym dodatkiem. Mała rzecz, a tworzy najsmaczniejsze danie
  4. Ważne ostrzeżenie na Wszystkich Świętych. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych
  5. Mama z przyjacielem zmasakrowała 8-miesięczną córeczkę. Leżała w kałuży krwi, kiedy pielęgniarka ją zobaczyła, zemdlała z przerażenia

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News