7 województw jest najbardziej zagrożonych. Przekazano ostrzeżenia 1 stopnia na dzisiejszą noc

7 województw jest najbardziej zagrożonych. Przekazano ostrzeżenia 1 stopnia na dzisiejszą noc Źródło: pxhere/cc0

Pogoda podczas dzisiejszej nocy nie będzie rozpieszczać, ponadto może być bardzo niebezpiecznie. Uważać muszą nie tylko kierowcy, ale także rowerzyści i piesi.

Idzie zima, a pogoda nieustannie się pogarsza. Temperatury są coraz niższe, co powoduje nowe zagrożenia na zewnątrz, które jeszcze niebezpieczniejsze będą nocą. Jeśli wracacie późno z pracy, udajecie się w podróż lub planujecie wieczorny spacer, powinniście szczególnie uważać.

Niebezpieczna pogoda dzisiejszej nocy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia aż dla siedmiu województw. Pięć regionów zagrożone jest gęstymi mgłami. Są to województwa: świętokrzyskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie oraz poszczególne powiaty pomorskiego (wejherowski, bytowski, kartuski, gdański, kościerski, człuchowski i chojnicki).

W województwie pomorskim zagrożony jest obszar znajdujący się 100 metrów powyżej poziomu morza. To właśnie na tym obszarze mają pojawiać się gęste mgły, które ograniczą wiadomość nawet do 100 metrów. Ostrzeżenie funkcjonuje do wtorku, godziny 12:00.

Pozostałe województwa muszą liczyć się z ograniczeniem widoczności od 50 do 200 metrów. Podobnie jak w przypadku Pomorza, ostrzeżenia wygasają we wtorek o godzinie 12:00.

Dwa województwa są objęte ostrzeżeniem pierwszego stopnia, dotyczącym wystąpienia opadów marznących (zjawisko gołoledzi). Wyjątkowo będą musieli uważać kierowcy, szczególni ci, którzy nie wymienili jeszcze opon na zimowe.

Gołoledź ma pojawić się w powiatach: kętrzyńskim, mrągowskim, piskim, giżyckim, węgorzewskim, gołdapskim, oleckim, ełckim (warmińsko-mazurskie) oraz na całym Podlasiu. IMGW ostrzega, że nawet po lekkiej mżawce, woda może zamarznąć, powodując w ten sposób niebezpieczną nawierzchnię. Zagrożenie wygasa o godzinie 11:00 we wtorek.

Pogoda na wtorek i środę. Również nie będzie zbyt bezpiecznie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW wydało ostrzeżenia również na wtorek i środę. 26 listopada na Ziemi Świętokrzyskiej, Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu przewiduje się z samego rana (do godziny 10:00) gęste mgły. Oprócz tego rankiem może wystąpić gołoledź na terenie Warmii i Mazur oraz Podlasia.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. Bardzo smutna wiadomość od Damiana Kordasa tuż po zwycięstwie w "Tańcu z gwiazdami". Współczujemy

Z kolei w środę alarmy będą dotyczyć jedynie dwóch województw. Na Podkarpaciu i w Małopolsce ma wiać wyjątkowo silny wiatr, osiągający średnio prędkości nawet od 25 do 35 km/h. Ponadto w najmocniejszych porywach, może osiągać prędkość 70 km/h.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Grupa mediowa IBERION. Stawiamy na rozwój, ambicję, innowacyjność
  2. Pikio: Kim jest właściciel, redaktor naczelny? Wszystko o Pikio.pl
  3. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  4. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci
  5. Antyfake - największy portal fact-checkingowy. Jego misja i najważniejsze informacje

Źródło: TVN

Następny artykuł