Wigilia od rana przynosi wielkie niebezpieczeństwo. Zagrożenie zdrowia i życia, drugi stopień alarmowy w kilku województwach

Wigilia od rana przynosi wielkie niebezpieczeństwo. Zagrożenie zdrowia i życia, drugi stopień alarmowy w kilku województwach Źródło: .

Pogoda w tegoroczną Wigilię może dać się w znaki mieszkańcom wschodniej i centralnej części naszego kraju. Intensywny deszcz i bardzo silny wiatr uderzą z dużą siłą w tysiące mieszkańców, którzy mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Wprowadzono w wielu miejscach drugi stopień alarmowy.

Pogoda w święta zaskoczyła mieszkańców wschodu i centru Polski, którzy od wczorajszego popołudnia zmagają się z deszczem i silnym, nieprzyjemnym wiatrem. Okazuje się jednak, że z godziny na godzinę może być tylko gorzej. Opady są coraz bardziej intensywne, a służby już teraz informują o alertach związanych z sytuacją meteorologiczną. Nie da się wykluczyć lokalnych podtopień i przerw w dostawie energii. Kierowcy zmierzający na święta będą musieli zachować ogromną czujność. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami obowiązują w województwach: podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i świętokrzyskim.

Pogoda na święta od dawna nie była tak zła. Poważne ostrzeżenia IMGW

Mieszkańcy kilku powiatów w województwie mazowieckim, ale także na Podkarpaciu i w woj. lubuskim już od wczoraj są świadkami wielkich zmian pogody. Zamiast opadów upragnionego śniegu na niebie pojawiły się chmury deszczowe, z których nie przestaje padać. Towarzyszący im wiatr nie napawa optymizmem, a specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają wątpliwości, że te zjawiska mogą być ryzykowne dla ludzkiego życia i zdrowia. Województwo mazowieckie i lubuskie zostało objęte pierwszym stopniem zagrożenia meteorlogicznego, a podkarpackie drugim.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. - czytamy w ostrzeżeniu dla mieszkańców województw mazowieckiego i lubuskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najgroźniej na Podkarpaciu

Najbardziej dotkniętym regionem Polski będzie Podkarpacie, które będzie musiało zmierzyć się z poważnymi skutkami wystąpienia deszczu. Mówi się o lokalnych podtopieniach i przerwach w dostawie energii, co może być wyjątkowo uciążliwe w trakcie świąt Bożego Narodzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka jechała pociągiem z chorym synkiem. Nagle podszedł do niej mężczyzna i położył jej na kolanach kartkę
2.
Smutne wieści ze szpitala ws. Pawła Królikowskiego. Jego syn ujawnił, nadchodzące święta będą bolesne dla rodziny

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - ostrzegają mieszkańców województwa podkarpackiego pracownicy IMGW.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Andrzej Piaseczny przekazał radosną nowinę. Z całego serca gratulujemy!
  4. Świeżo upieczony tata, 72-letni Karol Strasburger, wydała apel w sprawie dziecka. Powalająca wiadomość o małej córeczce
  5. Znany z "Barw szczęścia" i "Pensjonatu pod Różą" spowodował wypadek w Warszawie. Policja ujawniła porażające informacje

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News