Sytuacja pogarsza się z każdą godziną. Ryzyko jest duże, należy podjąć środki bezpieczeństwa

Sytuacja pogarsza się z każdą godziną. Ryzyko jest duże, należy podjąć środki bezpieczeństwa Źródło: Publicdomainpictures.net/Lynn Greyling/licencja CC0 Public Domain

Meteorolodzy ostrzegają przed sytuacją, która pogarszać się będzie z każdą godziną. Pogoda kolejny raz przyniesie zagrożenie. Ryzyko jest duże, należy więc podjąć wszelkie środki bezpieczeństwa.

Pogoda w ostatnich dniach nie rozpieszcza Polaków. Wakacyjne dni upływają w dużo chłodniejszej temperaturze, niż ta, która towarzyszyła nam jeszcze przed kilkoma dniami. Na termometrach w ciągu dnia można spodziewać się jedynie od 18 do 23 stopni. Temperatura nocami spada nawet poniżej 10 stopni. Jak zapowiadają meteorolodzy, w najbliższych godzinach będziemy obserwować widoczne zmiany w pogodzie. 

Pogoda zacznie się zmieniać pod koniec tygodnia 

Synoptycy prognozują, że w najbliższych dniach temperatura zacznie zbliżać się do 30 stopni, niestety wraz z ociepleniem, pojawi się niebezpieczeństwo w postaci burz. Już w piątek pogoda w całym kraju będzie zmienna. O poranku i pod wieczór spodziewać się można rozpogodzeń. W ciągu dnia i popołudniem zachmurzenie będzie wzrastać. 

Pojawi się także coraz więcej opadów i burz. Już w piątek po południu spodziewać się można opadów deszczu na Pomorzu. W tym czasie na południu mogą pojawić się burze. W sobotę będzie padać na terenie całego kraju. Burze mogą wystąpić w pasie od Podlasia po Podkarpacie, Małopolskę i obszary górskie. Zgodnie z przewidywaniami, piątkowe i sobotnie burze nie powinny być gwałtowne, jedynie lokalnie mogą pojawić się opady gradu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Burze będą silniejsze. Pogoda na niedzielę

Pogoda w niedzielę przyniesie deszcz na obszarze całej Polski z wyjątkiem wąskiego pasa od Opolszczyzny po Mazury. Zgodnie z prognozami na wschodzie od pasma rozwiną się burze termiczne, a na zachodzie w opady deszczu. W niedzielę burze przybiorą na sile, będzie bardziej niebezpiecznie niż w piątek i sobotę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Złe wiadomości

2. Dziewczynka ze zdjęcia nie żyje, jej siostrzyczka walczy o życie. Ogromny ból, mama była bezradna

3. Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Edukacji. Co czeka dzieci we wrześniu?

W niedzielę opady mogą wynieść do 25 mm, a porywy wiatru osiągną prędkość do 80 km/h. Synoptycy ostrzegają przed gradem o średnicy 2 cm. Co więcej, z każdym dniem temperatura w kraju będzie wzrastać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Włochy pogrążyły się w żałobie. Nie żyje legenda piłkarskiej Italii, Polacy pamiętają go doskonale
  3. Przerwano milczenie w sprawie Michała Szpaka. Fani są zdruzgotani
  4. Bardzo przykry widok grobu małej Madzi. Łzy cisną się do oczu
  5. Wozisz ze sobą w samochodzie butelkę z wodą? Uważaj, służby ostrzegają przed najgorszym
  6. Robisz rosół na kurczaku? Pamiętaj o triku naszych babć, dzięki któremu jego smak powali wszystkich na kolana
  7. Biedronka zmienia godziny otwarcia sklepów. Aż trudno uwierzyć, zmiany dotkną też Lidla i Kauflanda
  8. Wydało się, jakie rzeczy działy się w kuchni ze "Świata według Kiepskich". Grabowski dlatego nie cierpiał kręcić tam scen
  9. Wielka tragedia, nie żyje Jacek Czyż. Aktor kilka dni temu świętował urodziny

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News