Dzisiejszej nocy sytuacja będzie niebezpieczna, lepiej zostać w domu. Nad Polskę nadchodzi oś wyżu

Dzisiejszej nocy sytuacja będzie niebezpieczna, lepiej zostać w domu. Nad Polskę nadchodzi oś wyżu Źródło: Pixabay.com Free-Photos

Pogoda może być bardzo niebezpieczna, nad Polskę nadciąga groźna oś wyżu znad Morza Czarnego, Bałkanów i Morza Śródziemnego. Mieszkańcy kraju powinni zachować szczególną ostrożność, specjaliści przewidują gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych.

Pogoda w ostatnich dniach nie rozpieszcza Polaków, a pierwsze dni kalendarzowego lata upływają pod znakiem intensywnych opadów deszczu oraz burz na terenie niemal całego kraju. Specjaliści prognozują, że nad Polskę nadciąga groźny wyż, który może spowodować kolejne gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych.

Pogoda w Polsce - nad kraj nadciąga oś wyżu

Jak poinformował w rozmowie z WP Dariusz Kubacki z wrocławskiego Cumulusa, w środę na terenach od Dolnego Śląska przez południe Wielkopolski i woj. łódzkie, a dalej Mazowsze i woj. lubelskie przeważać będą dość intensywne opady deszczu. Specjaliści przewidują, że w ciągu dnia spadnie tam do 10-15 l/m², a na południu Mazowsza i w woj. lubelskim nawet do 20-25 litrów l/m². Z tego powodu lokalnie mogą pojawić się również kolejne zalania i podtopienia.

Jak przewidują specjaliści, sytuacja pogodowa jeszcze bardziej się pogorszy w nocy ze środy na czwartek. Łagodny niż Romesmarie, który nadszedł znad Ukrainy, odsunie się nad Morze Czarne, a groźny wyż Utz znad terenu Danii ruszy na wschód i przez Bałtyk dotrze nad Łotwę i Estonię, a następnie przemieści się przez Białoruś aż nad Ukrainę.

Pogoda w najbliższych dniach może być groźna

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Taka przebudowa pola barycznego na terenem naszego kraju może spowodować, że wraz ze wzrostem temperatury, pojawią się kolejne gwałtowne burze i przelotne, ale silne, opady deszczu. Lokalnie mogą pojawić się nawet nawałnice z niszczycielskim wiatrem, ulewnym deszczem i gradem. Niewykluczone jest również miejscowe występowanie trąb powietrznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o nagłej zmianie. Dane ze środowego raportu zostały zmienione

2. Nie żyje 22-latek. Nie pomógł nawet szybki transport śmigłowcem do szpitala

W czwartek i piątek najbardziej narażeni na występowanie groźnych zjawisk pogodowych będą mieszkańcy pasa od woj. zachodniopomorskiego po Małopolskę i Podkarpacie, w sobotę zagrożenie przemieści się na na wschód od linii Wisły, a w niedzielę groźnie będzie na całym południowym wschodzie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Aneta robiła zakupy w Tesco, nagle zatrzymała się przy półce z mlekiem i zamarła. Od razu wyciągnęła telefon, mamy zdjęcie
  2. Tomasz Adamek ujawnił, na kogo zamierza zagłosować w wyborach. Gigantyczne zaskoczenie, fani nie mieli pojęcia
  3. Niebywałe doniesienia prasy, Meghan Markle jest w drugiej ciąży? Dziennikarze przyłapali ją w jednoznacznej sytuacji
  4. Dziecko urodziło się długo przed terminem. Było mniejsze od pilota do TV
  5. Posiadanie paprotki w domu ma swoje zalety zdrowotne. Niewiele osób wie, jak popularny kwiat działa na ludzi
  6. We wrześniu uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oświadczenie

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News