IMGW ogłosiło żółty alarm dla całej Polski. Najgorsza pogoda od początku roku, lepiej się przygotować

IMGW ogłosiło żółty alarm dla całej Polski. Najgorsza pogoda od początku roku, lepiej się przygotować Źródło: screen wxcharts.com

Pogoda w najbliższych dniach mocno zaskoczy spodziewających się wiosny Polaków. Specjaliści z IMGW ogłosili żółty alarm dla wszystkich województw w kraju.

Pogoda w ciągu kilku nadchodzących dni gwałtownie się zmieni, stęsknieni za wiosną Polacy będą musieli jeszcze trochę poczekać. Państwowy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wszystkich województw w kraju, sytuacja może być niebezpieczna.

Pogoda gwałtownie się zmieni

W ciągu kilku najbliższych dni czekają nas poważne zmiany w warunkach atmosferycznych, panujących na terenie całego kraju. Nad Polskę nadciąga arktyczne powietrze, które znacznie wpłynie na pogodę w ciągu najbliższych dni. Wszyscy, którzy z radością witali astronomiczną wiosnę będą musieli jeszcze trochę poczekać na cieplejsze dni.

Meteorolodzy ostrzegają przed nagłym spadkiem temperatur, który doprowadzi do nocnych przymrozków. Lokalnie temperatura może spaść nawet do - 15°C. Na wschodzie Polski i w okolicach podgórskich termometry pokażą od -11°C do -7°C. Trochę cieplej będzie w centralnej i południowej części naszego kraju, tam synoptycy prognozują temperaturę od -6 do -3°C, natomiast najzimniej będzie na południowym-wschodzie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gwałtownym spadkiem temperatur najmniej muszą się martwić mieszkańcy Pomorza. Tam termometry będą w nocy wskazywać od - 2 do 0°C. Wiatr na terenie całego kraju będzie umiarkowany lub słaby.

Pogoda zaskoczy Polaków przymrozkami

Specjaliści ostrzegają Polaków, by w najbliższych dniach zachowali szczególną ostrożność. W związku z nocnymi przymrozkami rośnie niebezpieczeństwo na drogach, dlatego kierowcy powinni być szczególnie uważni i poruszać się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki oficjalnie powiedział, co będzie z 500 plus. Wielu Polaków będzie wściekłych

2. Nie żyje legendarna aktorka. Była zakażona koronawirusem

Choć ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najłagodniejsze w skali ostrzeżeń IMGW, nie należy go ignorować. Wydawane jest, gdy można spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie zdrowia oraz życia. IMGW prosi o ostrożność i śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych.

  1. Pilne ostrzeżenie GIS. Każdy powinien się z nim zapoznać
  2. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
  3. Genialny trik na masło prosto z lodówki. W kilka sekund będzie gotowe do smarowania
  4. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz. Wdowa zaapelowała do wszystkich Polaków
  5. Na ogórkach kiszonych ze sklepu widać biały nalot? Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, co oznacza
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News