Nadciąga poważne uderzenie zimna. Już za chwilę może być bardzo niebezpiecznie

Nadciąga poważne uderzenie zimna. Już za chwilę może być bardzo niebezpiecznie Źródło: Pixabay/Jerzy Gorecki

Pogoda w najbliższym czasie nie będzie zachęcała do spacerów. Po pięknej i ciepłej, pierwszej połowie listopada nadchodzi poważne uderzenie zimna. Może być naprawdę niebezpiecznie, a informacje o bardzo mroźnej zimie, mogą się potwierdzić.

Pogoda wkrótce gwałtownie się zmieni i wygląda na to, że Polskę czeka wyjątkowo mroźna zima. Prognozy długoterminowe nie napawają optymizmem. Zimne powietrze znad Syberii może przyciągnąć także opady śniegu i duże ochłodzenie. Koniec listopada zapowiada się zatem wyjątkowo mroźnie.

Pogoda będzie zależna od wiru polarnego

Według synoptyków, wir polarny będzie determinował pogodę. Nad Arktyką od pewnego czasu można zaobserwować zjawisko, które osiągnęło tak gigantyczne rozmiary pierwszy raz od 40 lat. Meteorolodzy ostrzegają, że może to być czynnik, który wpłynie na gwałtowne uderzenie zimy. 

Kulminacja nastąpi już za kilka dni 

Już za kilka dni wir polarny będzie miał swój punkt kulminacyjny. Synoptycy jednak zgodnie twierdzą, że po silnym uderzeniu, wir zacznie stopniowo słabnąć. Niestety będzie to dopiero początek reakcji łańcuchowej, przez co pogoda stanie się naprawdę niebezpieczna. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Napływ zimnego powietrza znad Syberii wpłynie na to, że będzie bardzo mroźno. Temperatura spadnie do -10 stopni Celsjusza, a w nocy termometry mogą wskazać nawet -20 stopni. Tak chłodne dni mogą przyjść jeszcze w listopadzie, dlatego lepiej już teraz przygotować się na wyjątkowo niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Dzisiaj grzeje: 1. W gabinecie ginekologa umieszczono ukrytą kamerę. Ofiar mogą być setki, internauci szukają sprawcy

2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

Według prognozy długoterminowej, początek grudnia prezentuje się znacznie lepiej. Wygląda na to, że temperatury będą dodatnie, gdyż do Polski przywędruje ciepłe powietrze znad Atlantyku. Mimo wszystko trzeba mieć się jednak na baczności, gdyż opady śniegu czy silny mróz mogą zaskoczyć Polaków już niedługo.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana
  2. Beata Tyszkiewicz zabrała głos ws. "Tańca z gwiazdami". Zdradziła tajemnicę dzisiejszego finału
  3. Przenigdy nie wylewaj wody po gotowaniu jajek! Można ją wykorzystać w niezwykły sposób, efekt powala
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

źródło: Popularne 

Następny artykuł