Mamy potwierdzenie, zacznie się już za kilka dni. Fatalna informacja dla wielu Polaków

Mamy potwierdzenie, zacznie się już za kilka dni. Fatalna informacja dla wielu Polaków Źródło: Pikio.pl

Pojawiło się już oficjalne potwierdzenie, tego lata pogoda nie będzie łaskawa dla Polaków. Informacje są fatalne, już lada dzień czeka nas kolejna zmiana aury. Niestety, nie zapowiada się najlepiej. Temperatury w tym roku mogą przekroczyć normy. Najnowsze informacje instytutu.

Tego lata pogoda zapowiada się wyjątkowo kapryśnie, jeszcze jakiś czas temu słyszeliśmy przejmujące informacje o tym, że czeka nas susza. Niedługo później w całej Polsce pojawiły się regularne ulewy, wskutek czego bardziej zaczęły grozić nam powodzie oraz liczne zniszczenia spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi. Teraz czekają nas kolejne zmiany pogodowe, które nie zapowiadają się najlepiej.

Fatalne wieści dla Polaków, pogoda znów da nam w kość

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o najnowszych długoterminowych prognozach pogody. Wynika z nich, że niestety czeka nas upalny sierpień z temperaturami powyżej normy. Wiąże się to z częstym występowaniem burz, sytuacja może więc nie być najbezpieczniejsza. 

Długoterminowa prognoza pogody ukazuje, że temperatury powyżej normy będzie można odnotować przede wszystkim w południowej i zachodniej części Polski. Sytuacja może wyglądać podobnie również w Wielkopolsce oraz punktowo w województwie kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyjaśnił, że w tych rejonach temperatury będą wyższe niż w przedziale od 1981 do 2010 roku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Niewykluczone, że będą też dni upalne z temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza - dodał Grzegorz Walijewski. Z kolei temperatur na poziomie dotychczasowej średniej można się spodziewać we wschodniej części kraju, na Mazowszu, a także częściowo w województwach zachodniopomorskim i pomorskim.

Według prognoz Instytutu, przekraczające normę sumy opadów prawdopodobnie zostaną odnotowane w takich rejonach jak Podlasie, Warmia i Mazury oraz miejscowo na Lubelszczyźnie, Śląsku oraz w zachodniej części Małopolski. Z kolei opadów poniżej normy możemy spodziewać się na Kielecczyźnie, Podkarpaciu, w Tatrach, miejscowo na Mazowszu oraz Ziemi Lubuskiej. W pozostałych regionach opady powinny mieścić się w normie.

Dzisiaj grzeje: 1. Myślała, że kupiła rasowego szczeniaka. Gdy zbadał go lekarz, aż się w nim zagotowało, odkrył piorunującą prawdę o sprzedawcy

2. Chciała kupić tylko jagodzianki. Popatrzyła na rachunek i zamarła, od razu zrobiła zdjęcie

3. Objawy niedoboru magnezu w organizmie. Lepiej ich nie lekceważyć

Najlepsze newsy dnia:

Prognozy Instytutu nie napawają optymizmem, występujące naprzemiennie okresy suszu oraz licznych ulew sprawiają wiele problemów. Wysokie temperatury oznaczają również liczne burze, co oznacza, że sierpień nie będzie najbezpieczniejszym miesiącem w tym roku. Trzeba liczyć się z tym, że mogą one wywołać wiele strat. Niestety do końca wakacji sytuacja pogodowa w Polsce może być groźna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Sam nie spodziewał się, że powie "tak" (FOTO)
  3. Polski samolot runął na ziemię. Ojciec jednej z ofiar przerwał milczenie, tragiczne doniesienia
  4. Sprawa właśnie wyszła na jaw. Odebrano pieniądze dla emerytów
  5. Jarosław Kuźniar trafił do szpitala. Zdjęcie nie pozostawia złudzeń
  6. Tragedia gorsza niż z koszmarów. W ojca i syna uderzył piorun, bezlitosny żywioł w polskiej miejscowości
  7. TVP nagle przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyje Dariusz Olszówka

Źródło: Lelum

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News