IMGW pilnie alarmuje, żywioł niebawem uderzy w Polskę z destrukcyjną mocą. Żółte alerty dla połowy kraju

IMGW pilnie alarmuje, żywioł niebawem uderzy w Polskę z destrukcyjną mocą. Żółte alerty dla połowy kraju Źródło: .

Pogoda znów pokaże Polakom, na co ją stać. Będą się oni zmagać z dynamicznie zmieniającą się aurą, meteorolodzy nie nadążają z wydawaniem ostrzeżeń. Tym razem IMGW ma kolejne, posępne wieści, wydano kolejne alerty.

Pogoda w lutym jest tak kapryśna i nieprzewidywalna, jak ta w marcu i kwietniu. Tym razem IMGW ostrzega - najlepiej zostać w domach, nie wychodzić na zewnątrz. Według wydanych ostrzeżeń istnieje zagrożenie życia i zdrowia.

Pogoda będzie poważnym zagrożeniem. Najgorsze jest to, że w niedzielę będzie jeszcze gorzej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma dobrych wieści odnośnie prognoz na 22 lutego. Co więcej, 23 luty okaże się być jeszcze gorszy i obfitujący w kolejne alerty i ostrzeżenia. Na sobotę IMGW przewiduje silne wiatry, które mogą osiągać prędkość 80-90 km/h, lokalnie może to być nawet 100 km/h. Możliwe przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i rzadziej samego śniegu na terenach podgórskich. Alerty 1. stopnia wydano głównie dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego. 

Jednak śledząc oficjalną stronę IMGW, możemy zobaczyć, że ostrzeżenia 1. stopnia wydano już dla całej Polski. Komunikaty będą aktualne aż do jutra, kiedy wiatr będzie najsilniejszy.

- Komunikaty o wzmożonym wietrze dotyczą w pierwszej kolejności pasa od Pomorza Zachodniego przez Mazury po Suwalszczyznę (...) W dzień będą temperatury dodatnie, a opady mieszane. Śnieg będzie dotyczyć wyłącznie terenów podgórskich i wyżej. Temperatura od 4-5 stopni na Suwalszczyźnie po 6 stopni w centrum i nawet do 11 na Dolnym Śląsku - poinformowała krótko po pogodzie na 22 lutego synoptyk IMGW, Małgorzata Tomczuk.

Niedziela, 23 lutego, obfituje w ostrzeżenia 2. stopnia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według prognoz, od wiatru odpoczną jedynie mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. Województwa dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie muszą przygotować się na wydanie alertów 2. stopnia. W pozostałych województwach będą obowiązywały ostrzeżenia 1. stopnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Mięso na rosół wrzuca się do zimnej czy gorącej wody? Błąd niszczy smak zupy, trzeba go unikać jak ognia
2.  Matka dodała wstrząsające zdjęcie z noworodkiem. Chce, by lekarze zapłacili za swój błąd

Według IMGW ostrzeżenia 2. stopnia dotyczą wystąpienia "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia mogą w znacznym stopniu utrudnić poruszanie się na drogach. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez dwa lata był leczony antybiotykami na boreliozę. Przyczyna objawów okazała się zupełnie inna
  2. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę
  3. Jackowski ostrzega Polaków, miał straszną wizję najbliższych wydarzeń. Oby nigdy się nie spełniła
  4. Miesiąc po ślubie poszedł do sklepu i już nie wrócił. Powód zwala z nóg
  5. Uczestnicy Sanatorium miłości przekazali radosną nowinę. Fanom aż ciężko uwierzyć, sypią się gratulacje
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News