Niebywałe śnieżyce nad Europą, jest zapowiedź "zimy stulecia". Ale pogoda w Polsce zaskakuje wszystkich

Niebywałe śnieżyce nad Europą, jest zapowiedź "zimy stulecia". Ale pogoda w Polsce zaskakuje wszystkich Źródło: Twitter / F3Auvergne

Pogoda sparaliżowała kraje w Europie Zachodniej. Rekordowe jak na tę porę roku opady śniegu pojawiły się m.in. we Francji i Hiszpanii. Synoptycy prognozują kolejną "zimę stulecia".

Pogoda zupełnie zaskoczyła kraje Europy Wschodniej. Takiej zimy już dawno nie widzieli Francuzi i Hiszpanie. Pół metra śniegu w listopadzie to niespotykany widok, a meteorolodzy zapowiadają, że będzie coraz gorzej. Nadchodzi "zima stulecia".

Pogoda sparaliżowała zachodnią Europę. Obfite opady śniegu we Francji i Hiszpanii

Niewiarygodne wiadomości napływają z zachodu Europy. We Francji śnieżyca sparaliżowała komunikację na południowym wschodzie kraju. Drogi zostały zamknięte, a 300 tysięcy mieszkańców nie miało prądu. Wstrzymano ruch samochodów o wadzie większej niż 7,5 tony.

Hiszpania również zmaga się ze "śnieżnym kryzysem". W niektórych częściach kraju spadło nawet 40 centymetrów śniegu. Biały puch przykrył górskie tereny m.in. na Majorce. Fala opadów śniegu sparaliżowała kilka miast na północy kraju, około 900 uczniów nie dotarło do szkół. To zupełnie nietypowa sytuacja w tym rejonie świata.

Pogoda nie rozpieszcza środkowo-zachodniej Europy. Synoptycy prognozują, że sytuacja będzie się pogarszać

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śnieg i rekordowo niskie temperatury, jak na tę porę roku, zaatakowały również Portugalię, Belgię i Holandię. W Austrii śnieg i deszcz wywołały lawiny błotne. Są ofiary śmiertelne. Zima na dobre zadomowiła się w środkowo-zachodniej części Europy. Meteorolodzy prognozują, że stan pogody będzie się pogarszać, według nich nadchodzi tam "zima stulecia".

Dzisiaj grzeje: 1. Agata Duda robi furorę w USA. Internet nie zapomni jej tamtego dnia
2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Co ciekawe, w Polsce sytuacja jest zupełnie odwrotna. Pogoda w naszym kraju jest wyjątkowo łaskawa jak na listopad. Prognozy podają, że jest nawet odrobinę cieplej niż w Turcji. Temperatura w ciągu dnia wciąż oscyluje w okolicach 10 stopni Celsjusza. Według specjalistów, nie ma też co liczyć na obfite opady śniegu w całym kraju. Arktyczne powietrze ominie Polskę, a większe szanse na biały puch mają takie kraje jak Gruzja czy Iran.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Niespodzianka" od Orange na 2020. Sieć będzie masowo rozwiązywać umowy
  2. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  3. Przyszli rodzice poszli na pierwsze USG. Lekarka spojrzała na monitor i przekazała im wieści, po których nie mogli przestać płakać
  4. Mama zauważyła u córki ciemne kręgi na karku. Zabrała ją do lekarza i usłyszała druzgocącą diagnozę, teraz ostrzega innych rodziców
  5. Magda Gessler zaskakuje. Sprzedaje świąteczne ciasta za kosmiczne ceny, najtańsze kosztuje 65 złotych za kilogram

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News