Załamanie pogody tuż przed świętami. Alerty IMGW II stopnia

Załamanie pogody tuż przed świętami. Alerty IMGW II stopnia

Pogoda przed świętami mocno da nam się we znaki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega i zaleca uważne śledzenie komunikatów. Opuszczanie domu, bądź jazda samochodem we wskazanych miejscach, może być bardzo niebezpieczna.

Pogoda w ostatnich dniach jest wyjątkowo łaskawa, mieszkańcy południowych województw jednak mogą nie nacieszyć się szczególnym ciepłem zbyt długo. Powodem jest szalejący wiatr, którego prędkość w porywać sięgać może nawet 95 km/h. Z tego powodu IMGW wydało ostrzeżenia 2. stopnia dla południowych powiatów województw śląskiego i małopolskiego. W górach prędkość wiatru może być nawet wyższa. Gwałtowne załamanie pogody z pewnością pokrzyżuje plany wielu osób, które już zdążyły zaplanować sobie w szczególny sposób ten nadchodzący, świąteczny czas.

Co w praktyce oznacza ten rodzaj zagrożenia? Przewidywane są niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, mogące prowadzić do dużych strat materialnych oraz narażenia zdrowia i życia ludzi. Wszyscy muszą w tym czasie szczególnie uważać.

Zagrożenie 1. stopnia dotyczy z kolei południowych powiatów województwa dolnośląskiego, a na opolszczyźnie porywisty wiatr wystąpić może w powiecie głubczyckim, nyskim oraz prudnickim. W Dolnośląskim alerty obowiązują w trzech powiatach: lubańskim, lwóweckim i zgorzeleckim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogoda przed świętami nie rozpieszcza

Wiatr to niejedyne zjawisko pogodowe, przez którego wystąpieniem w najbliższych dniach, ostrzega IMGW. Poważnym zagrożeniem będą również mgły, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Polacy na święta często wyruszają w trasę. Z tego powodu kierowcy muszą pozostawać niezwykle czujni, bowiem w trudnych warunkach i przy słabej widoczności nie trudno o wypadek, który skończyć się może tragicznie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
2. Zdjęcia Beaty Kozidrak trafiły do sieci. Widok jest druzgocący

We wschodniej części Mazowsza oraz w woj. lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim obowiązują ostrzeżenia 1. stopnia przed gęstą mgłą, mogącą znacząco ograniczać widoczność. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Oceny na świadectwie maturalnym Jana Pawła II ścinają z nóg. Po latach je pokazano
  4. Niesamowite! Córka Kukulskiej wygląda jak mała Anna Jantar
  5. Jeśli ją masz dostaniesz fortunę! Chodzi o nietypową monetę pięciozłotową

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News