Załamanie pogody tuż przed świętami. Alerty IMGW II stopnia
MichalinaKobla - 20 Grudnia 2019

Załamanie pogody tuż przed świętami. Alerty IMGW II stopnia

Pogoda przed świętami mocno da nam się we znaki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega i zaleca uważne śledzenie komunikatów. Opuszczanie domu, bądź jazda samochodem we wskazanych miejscach, może być bardzo niebezpieczna.

Pogoda w ostatnich dniach jest wyjątkowo łaskawa, mieszkańcy południowych województw jednak mogą nie nacieszyć się szczególnym ciepłem zbyt długo. Powodem jest szalejący wiatr, którego prędkość w porywać sięgać może nawet 95 km/h. Z tego powodu IMGW wydało ostrzeżenia 2. stopnia dla południowych powiatów województw śląskiego i małopolskiego. W górach prędkość wiatru może być nawet wyższa. Gwałtowne załamanie pogody z pewnością pokrzyżuje plany wielu osób, które już zdążyły zaplanować sobie w szczególny sposób ten nadchodzący, świąteczny czas.

Mam Talent, metamorfoza Klaudii KulawikJest już dorosłą kobietą, nie do poznania. Klaudia Kulawik przeszła gigantyczną metamorfozę (zdjęcia)Czytaj dalej

Co w praktyce oznacza ten rodzaj zagrożenia? Przewidywane są niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, mogące prowadzić do dużych strat materialnych oraz narażenia zdrowia i życia ludzi. Wszyscy muszą w tym czasie szczególnie uważać.

Zagrożenie 1. stopnia dotyczy z kolei południowych powiatów województwa dolnośląskiego, a na opolszczyźnie porywisty wiatr wystąpić może w powiecie głubczyckim, nyskim oraz prudnickim. W Dolnośląskim alerty obowiązują w trzech powiatach: lubańskim, lwóweckim i zgorzeleckim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ranczoBardzo smutne wieści dla fanów Rancza. Franciszek Pieczka może już nie wrócić do serialuCzytaj dalej

Pogoda przed świętami nie rozpieszcza

Wiatr to niejedyne zjawisko pogodowe, przez którego wystąpieniem w najbliższych dniach, ostrzega IMGW. Poważnym zagrożeniem będą również mgły, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Polacy na święta często wyruszają w trasę. Z tego powodu kierowcy muszą pozostawać niezwykle czujni, bowiem w trudnych warunkach i przy słabej widoczności nie trudno o wypadek, który skończyć się może tragicznie.

Dzisiaj grzeje:

1. Nastolatka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
2. Zdjęcia Beaty Kozidrak trafiły do sieci. Widok jest druzgocący

We wschodniej części Mazowsza oraz w woj. lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim obowiązują ostrzeżenia 1. stopnia przed gęstą mgłą, mogącą znacząco ograniczać widoczność.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Oceny na świadectwie maturalnym Jana Pawła II ścinają z nóg. Po latach je pokazano
  4. Niesamowite! Córka Kukulskiej wygląda jak mała Anna Jantar
  5. Jeśli ją masz dostaniesz fortunę! Chodzi o nietypową monetę pięciozłotową

Królowe życia w prawdziwym życiuDagmara z "Królowych Życia" oszukała wszystkich? Zdjęcia ujawniają całą prawdęCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News