Żywioł z dużą mocą uderzył w duże polskie miasto. Dantejskie sceny, mamy nagranie

Żywioł z dużą mocą uderzył w duże polskie miasto. Dantejskie sceny, mamy nagranie Źródło: Mateusz Chłystun Twitter.com

Pogoda po raz kolejny pokazała swoje niebezpieczne oblicze. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków z IMGW pojawiły się burze, a wraz z nim silne ulewy. Niestety w jednym z większych miast w Polsce sytuacja wyglądała naprawdę dramatycznie. W sieci pojawiły się nagrania zniszczeń oraz sparaliżowanego miasta.

Pogoda znów pokazała, że nie należy jej lekceważyć. Ogłoszone na dziś alarmy dotyczące ryzyka wystąpienia silnych burz potwierdziły się i efekty ich przejścia zostały uwiecznione na nagraniu. Ulice zostały kompletnie zalane, a część komunikacji miejskiej na jakiś czas całkowicie wstrzymana.

Pogoda stanowiła zagrożenie dla wszystkich mieszkańców Poznania

Pogoda w Poznaniu niestety nie rozpieszczała. Zgodnie z przewidywaniami burza przechodząca nad stolicą Wielkopolski pokazała swoje groźniejsze oblicze. Nagle z lunął deszcz tak obfity, iż miejskie studzienki nie były w stanie go odprowadzić. W wyniku tej okoliczności na ulicach zaczęła zbierać się woda, która natychmiast sparaliżowała miasto. Część ulic była nieprzejezdna, zalane zostały także torowiska, w związku z czym stanęły również tramwaje. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Poznaniacy wciąż proszą o pomoc strażaków

Choć burza już minęła, to strażacy w Poznaniu oraz okolicach wciąż otrzymują zgłoszenia o konieczności interwencji. Główny profil dzisiejszych akcji, do których ruszają strażacy, to podtopione budynki czy drzewa tarasujące drogi. Nagranie oraz zdjęcia zamieszczone na Twitterze na profilu reportera RMF Mateusza Chłystuna potwierdzają, jak niebezpieczna potrafi być pogoda. Szczególnie gdy wzrasta temperatura, pojawia się ryzyko gwałtownych wyładowań atmosferycznych, przykładem mogą być wydarzenia z Poznania. Część mieszkańców miasta nadal boryka się ze sporymi utrudnieniami.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomość o śmierci spadła jak grom, wielka rozpacz. Niestety, nie żyje Kazimierz Pająk

2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Kazimierz Pająk

Ulewa zalała osiedla i spowodowała wstrzymanie kursów tramwajów

Jak podaje RMF, z racji zalania torowiska oraz niebezpieczeństwa tramwaje na Górnej Wildze wstrzymały kursy na swoich trasach, podobnie sytuacja miała się z autobusami na osiedlu Polan. Nagranie z osiedla Rataje pokazuje, jak silna i gwałtowna ulewa nawiedziła stolicę Wielkopolski. Nie tylko tam odnotowano jednak silne wyładowania. Dziś pogoda może zaskoczyć jeszcze w innych regionach kraju, dlatego warto na bieżąco słuchać komunikatów oraz ostrzeżeń wydawanych przez IMGW.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera podczas fety mistrzowskiej Legii Warszawa. Nagle rozległy się ogłuszające gwizdy
  2. Luksus - mało powiedziane. Perfekcyjna kuchnia Małgorzaty Rozenek zwala z nóg, gwiazda zadbała o każdy szczegół
  3. Burza w sieci. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie żony, fani od razu zauważyli kompromitujący szczegół
  4. Wydało się, jaki prezent ślubny Kaczyński dał Kurskiemu. Kto by pomyślał
  5. Dopiero po śmierci wyszło na jaw, jak żyła Elżbieta Czyżewska. Bliska osoba zdradziła porażającą prawdę
  6. Kobieta poszła na kontrolę do ginekologa. W pewnym momencie lekarz przerwał badanie i natychmiast wezwał policję

Źródło: RMF / Twitter @MateuszChlystun

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News