Katastrofalne skutki ulew na Pomorzu. Woda niemal doszczętnie zniszczyła kawałek jezdni

Katastrofalne skutki ulew na Pomorzu. Woda niemal doszczętnie zniszczyła kawałek jezdni Źródło: flickr/tomasz_lewicki/

Pogoda w znacznej części naszego kraju, szczególnie wieczorami, nie była najprzyjemniejsza. W wielu regionach miały miejsce naprawdę poważne burze, które niosły za sobą wiele zniszczeń. Dopiero teraz możemy przekonać się, jak koszmarne szkody powstały na Pomorzu.

Pogoda w ostatnim czasie jest szczególnie nieprzyjemna, co niektórych mieszkańców Polski może niezwykle irytować. Raz dni były tak upalne, że przybywanie na świeżym powietrzu było niesamowicie męczące, a innym razem zaskakiwały nas potężne burze, które nie ustępowały całą noc. Podobnie było również na Pomorzu, gdzie gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne doprowadziły do poważnych zniszczeń.

Pogoda, która niszczy wszystko 

Dopiero teraz w mediach pojawiły się zdjęcia szkód, jakie wyrządziły ostatnie nawałnice w Sopocie czy Gdyni. Jak możemy się dowiedzieć, strażacy otrzymali aż kilkadziesiąt wezwań, które dotyczyły katastrofalnych zniszczeń, jakie wyrządziły silne ulewy i wiatr. Ulice zostały doszczętnie zalane, a kable elektryczne przerwane, przez co wiele rodzin zostało pozbawionych prądu. Co więcej, co najmniej kilka drzew przewróciło się na drogi, co mogło doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. 

Jak informują służby ratunkowe, zalanych zostało wiele piwnic, co  jeszcze zwiększyło straty nie tylko jeśli chodzi o stan budynków, ale przede wszystkich przedmioty, które wówczas się w nich znajdowały. Niektóre z nich mogły mieć naprawdę sporą wartość.  Woda niemal doszczętnie zniszczyła również wiele ulic. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zniszczone drogi i wstrzymany ruch

Funkcjonariusze informują również o licznych zniszczeniach dróg i chodników, które zostały podmyte przez wodę. Na skutek tego powstały pokaźnych rozmiarów dziury, a niektóre pobocza doszczętnie się zarwały. Co więcej, ulewy doprowadziły do całkowitego zalania ulic, które stały się praktycznie nieprzejezdne, a ich zdjęcia błyskawicznie obiegają Internet. 

Wiele dróg zostało zupełnie zamkniętych przez brak możliwości przejazdu. Wielu strażaków stara się w jak najszybszym czasie wypompować wodę, jednak jej ilość sprawia, że interwencja może potrwać nawet kilka godzin. Burza wciąż przesuwa się w kolejne części kraju, jednak ku uciesze mieszkańców, słabnie. Służby pozostają mimo to w pogotowiu, by w razie wezwania, jak najszybciej stawić się na wskazanym miejscu, a mieszkańcy wzywani są do zachowania szczególnej ostrożności i niewychodzenia z domu, jeśli nie ma takiej konieczności. 

/dziennik_baltycki/

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Syn Beaty Szydło został przeniesiony do innej parafii. Szokujące doniesienia o księdzu
  2. Piotr Żyła po wielu miesiącach przerywa milczenie. Wrzucił do sieci zdjęcie, które rozgrzało fanów
  3. Smutne doniesienia o polskich sześcioraczkach. Jedno podpięte do respiratora, z dwójką kolejnych też nie jest najlepiej
  4. Pilny alarm polskiej policji w Polsacie. Nie żyje 9 osób, 129 rannych

Źródło: interia 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News