W weekend nadchodzi lokalne załamanie. Lepiej się przygotować, będzie zimno i mokro

W weekend nadchodzi lokalne załamanie. Lepiej się przygotować, będzie zimno i mokro

Pogoda w ostatnich dniach spowodowała, że wielu z nas zmieniło kurtki na lżejsze. Niestety trzeba będzie wrócić do cieplejszych ubrań - wydano specjalne komunikaty ostrzegające przed pogodą w najbliższych dniach.

Pogoda w marcu bywa zmienna, nie inaczej sprawy mają się i tym razem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczący kilku województw.

Pogoda zmieni się całkowicie

Pogoda pełna słońca nie jest prognozą na następne dni. Nastąpi zupełnie załamanie i właśnie dlatego IMGW zmuszone było ogłosić ostrzeżenie pierwszego stopnia dla 6 województw. Komunikat dotyczy: województwa warmińsko-mazurskiego, północno-wschodniej części województwa mazowieckiego, podlaskiego, środkowej i południowej części w woj. pomorskiego, powiatu bialskiego w woj. lubelskim oraz północnej i środkowej części kujawsko-pomorskiego. To właśnie tam mieszkańcy mogą spodziewać się poważnego załamania pogody. Jednak wszyscy powinni być przygotowani na zmianę warunków atmosferycznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Noc z czwartku na piątek będzie ciężka

Pogoda przewidywana przez synoptyków IMGW dotyczy możliwych przymrozków. Ostrzeżenie dotyczy okresu od godziny 22 w czwartek do godziny 8 w piątek - w tym czasie temperatura spadnie poniżej zera, od -1 do nawet lokalnie występujących -6 stopni. Jednak nie tylko te miejsca odczują zmiany. Pogoda zmienia się ze względu na front atmosferyczny, który zacznie przesuwać się od północy na południe kraju już w piątek. W weekend zacznie też mocniej wiać i na pewno odczujemy zimne arktyczne powietrze, które pojawi się nad krajem. Miejscami o poranku temperatura może spaść nawet do -10 stopni Celsjusza. Dodatkowo synoptycy przewidują wystąpienie opadów deszczu ze śniegiem, co przy minusowej temperaturze może stworzyć duże zagrożenie na drogach.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano najnowsze dane nt. koronawirusa w Polsce. Nie jest dobrze, liczba chorych szybko wzrasta

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia? 

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na bieżąco kontrolują warunki atmosferyczne panujące w Polsce oraz w Europie. Przewidują ewentualne niebezpieczeństwa i w zależności od potrzeb mogą wydawać ostrzeżenia w informujące o różnych stopniach zagrożenia. Pierwszy z nich jest najłagodniejszy i oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które doprowadzić mogą do powstania strat materialnych oraz wprowadzają stan zagrożenia zdrowia oraz życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  2. Koszmarna śmierć byłego mistrza kraju. Zmarł w bardzo młodym wieku, osierocił malutką córeczkę
  3. 4 chłopaków zgwałciło dziewczynę. Kiedy po 2 latach jej matka weszła do łazienki i zamarła
  4. 2 osoby wyłączone z dotychczasowej liczby chorych Polaków. Powód zdumiewa
  5. Wideo obejrzały już miliony osób. Skarpetka "zjada samochody", płaczemy ze śmiechu
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News