Siedem województw poważnie zagrożonych. Wprowadzono żółte alarmy

Siedem województw poważnie zagrożonych. Wprowadzono żółte alarmy Źródło: wikipedia

Pogoda na najbliższe godziny zapowiada się naprawdę niebezpiecznie. Aż siedem województw jest poważnie zagrożonych. W kraju wprowadzono żółte alarmy.

Pogoda stanie się niebezpieczna. Meteorolodzy pilnie ostrzegają, część kraju znajdzie się w prawdziwym zagrożeniu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia odnośnie tego, co czeka nas w najbliższych godzinach w kraju. Jest aż siedem województw, w których należy zachować szczególną ostrożność.

Pogoda na najbliższe godziny 

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą, która pojawi się na obszarze Polski, szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie kraju, gdzie zjawisko meteorologiczne będzie sprawiało największe zagrożenie. Będą to województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie oraz lubelskie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na obszarach tych czterech województw spodziewane jest ograniczenie widzialności. Spadnie ona od 100 do 200 metrów. W niektórych miejscach mgły mogą być marznące, przez co na drogach może być ślisko. W woj. mazowieckim i lubelskim ostrzeżenia będą ważne do godziny 8 w piątek, a w warmińsko-mazurskim i podlaskim do godz. 9 w piątek.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał też alerty ze względu na silny wiatr, który pojawi się już jutro. Najsilniej będzie wiać w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim. Mieszkańcy rejonów podgórskich mogą się spodziewać silnego wiatru o średniej prędkości od od 30 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach do 90 km/h.

Niebezpieczna pogoda 

Dzisiaj grzeje: 1.Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
2. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Ze względu na prognozy pogody IMGW zaleca wzmożoną ostrożność na drogach. Kierowcy powinni jeszcze bardziej uważać, mgły spowodują bowiem ograniczoną widoczność, a ciężkie warunki mogą zostać spotęgowane śliskim podłożem. Alert wydany dla poszczególnych województw oznacza, że mieszkańcy powinni zwracać uwagę na zjawiska atmosferyczne oraz sprawdzać, czy nie pojawiają się nowe doniesienia odnośnie pogody w ich rejonie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Polacy nie mają pojęcia, po co jest dziura w zatyczce od długopisu. Prawdziwy powód może uratować Ci życie!
  4. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak
  5. Pogrzeb rodzin ze Szczyrku. Przed kościołem wydarzyły się najbardziej poruszające sceny

źródło: tvnmeteo 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News