Pogoda w Polsce
Nikoli Afina Unsplash.com
Monika Majko - 18 Listopada 2020

Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało. Polacy muszą się przygotować

Pogoda zaskoczy mieszkańców kraju, według prognoz synoptyków, już za kilka dni w Polsce ma pojawić się mróz, a miejscami również śnieg z deszczem oraz śnieg. Polacy muszą się przygotować na zmianę warunków atmosferycznych, nad kraj nadciąga bowiem arktyczne powietrze.

Pogoda nad Polską ulegnie sporej zmianie. Wszystko przez arktyczne powietrze, które nadciąga nad nasz kraj. Synoptycy ostrzegają Polaków, że już za kilka dni w całym kraju zrobi się mroźnie, a lokalnie można będzie spodziewać się również opadów śniegu.

Pogoda w Polsce - nadciąga zima

Według prognoz synoptyków, już w najbliższy weekend nad Polską ma pojawić się arktyczne powietrze, które przyniesie nie tylko zauważalne ochłodzenie, ale również lokalnie opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Nocami termometry w całym kraju mają wskazywać poniżej 0 stopni Celsjusza.

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Z północnego zachodu na Polskę nadciąga zimne powietrze arktyczne. Od południowego wybrzeża Grenlandii po Azory, a także od Wysp Brytyjskich przez kraje Beneluksu, Alpy aż po zachodnie Bałkany rozciągają się układy podwyższonego ciśnienia, natomiast rozległy niż rozciąga się od Skandynawii przez kraje nadbałtyckie po południowo-zachodnią Rosję.

W czwartek nad Polską utrzymywać się będzie pogodne niebo, choć zwiększone zachmurzenie mogą zaobserwować mieszkańcy Mazowsza, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyzny, Podkarpacia i w Małopolski. Wpływ arktycznego powietrza na pogodę w kraju odczujemy jednak już w piątek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

W weekend nad Polskę dotrze arktyczne powietrze z zachodu

Termometry wskażą 3 stopnie Celsjusza na Suwalszczyźnie i lokalnie w Małopolsce i na Podkarpaciu, natomiast 3-4 stopnie odnotujemy na pozostałym obszarze kraju. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, a także na Wybrzeżu temperatura będzie nieco wyższa i wyniesie 5-7 stopni.

Jak przekazał portal wp.pl, warunki biometeorologiczne w ciągu dnia będą zmienne. Z powodu chłodu początkowo biomet przeważnie niekorzystny, ale już późniejszych godzinach, kiedy słońce zdoła przedrzeć się przez chmury, aura powinna mieć neutralny wpływ na samopoczucie.

Następnego dnia natomiast chmur zacznie widocznie przybywać. Na Kujawach pojawią się opady przelotnego deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Śniegiem sypnie również na Podhalu. W Sudetach i Tatrach do końca tygodnia intensywne opady śniegu dadzą przyrost pokrywy śnieżnej o 30 cm.

Dzisiaj grzeje:

1. Z samego rana pojawił się komunikat Ministerstwa Zdrowia. Wiadomość dla wszystkich Polaków

2. Nie żyje uczestnik „MasterChef Junior”. Miał tylko 14 lat, doszło do wielkiej tragedii

3. Właśnie ujawniono, ile zarabiał miesięcznie Gulbinowicz. "Gdyby wierni dowiedzieli się, doznaliby wstrząsu i niesmaku"

W weekend opady deszczu ze śniegiem pojawią się także na południu Dolnego Śląska, Opolszczyzny i miejscami w Małopolsce. Ci, którzy stęsknili się za białym puchem, będą mieli okazję do pierwszych w tym roku śnieżnych szaleństw.

W sobotę i niedzielę mróz ma pojawić się na Pomorzu, omijać będzie on jednak obszary nadmorskie. Znaczące ochłodzenie odczują również mieszkańcy Warmii i Mazur, Podlasia, północy i wschodu Mazowsza, Lubelszczyzny, Podkarpacia i w Małopolski.

W tych regionach termometry wskazywać będą od -3 do -1 stopnia Celsjusza, a w rejonach podgórskich dodatkowo o 2-3 stopnie chłodniej. Warto przygotować cieplejszą kurtkę, ponieważ zima powoli nadciąga.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Moskwa: Pożar szpitala covidowego. Chmura dymu nad budynkiem. Wyciekło nagranie
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Pierogi na święta mrozić surowe czy ugotowane? Zdradzamy najlepszy sposób mistrzów kuchni
  7. Rząd kupił dla ARiMR 100 luksusowych aut. Trudno uwierzyć, ile kosztowały
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News