Państwowa instytucja ostrzega centralną i południową Polskę. Niebezpieczeństwo jest realne

Państwowa instytucja ostrzega centralną i południową Polskę. Niebezpieczeństwo jest realne Źródło: Pixabay.com WikimediaImages

Pogoda może być bardzo niebezpieczna, wydano alerty ostrzegawcze dla centralnej i południowej Polski. Specjaliści zalecają wyjątkową ostrożność w najbliższych godzinach.

Pogoda może wyjątkowo zaskoczyć mieszkańców centralnej i południowej Polski. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alerty ostrzegawcze, w tych rejonach zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w najbliższych godzinach.

Pogoda może być niebezpieczna, specjaliści prognozują nagłe zmiany warunków atmosferycznych

W sobotę po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty ostrzegawcze dla mieszkańców centralnej i południowej części kraju. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą ryzyka wystąpienia na tych terenach silnego deszczu z burzami oraz lokalnie gradem.

Ostrzeżenia wydano dla województw łódzkiego, wielkopolskiego i małopolskiego. W województwie łódzkim dotyczy siedmiu powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego, Skierniewic, skierniewickiego, zgierskiego. Specjaliści przewidują na tym terenie burze z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz wiatrem o sile do 75 km/h. Lokalnie możliwe są również gradobicia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W województwie wielkopolskim IMGW natomiast ostrzega mieszkańców powiatów: gostyńskiego, grodziskiego, jarocińskiego, kaliskiego, Kalisza, kolskiego, Konina, konińskiego, kościańskiego, krotoszyńskiego, leszczyńskiego, Leszna, nowotomyskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, Poznania, poznańskiego, rawickiego, słupeckiego, średzkiego, śremskiego, tureckiego, wolsztyńskiego i wrzesińskiego. Podobne zagrożenia prognozuje się także w pozostałych regionach centralnej, południowo-wschodniej i południowej Polski.

Specjaliści z IMGW prognozują burze i opady gradu na terenie trzech województw

W województwie małopolskim alert dotyczy pięciu powiatów: bocheńskiego, Krakowa, limanowskiego, myślenickiego, wielickiego. Na tych terenach możliwe są burze oraz opady deszczu, dochodzące miejscami nawet do 60 mm oraz silne porywy wiatru do 80 km/h i lokalnie grad.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandal po kolejnym ślubie kościelnym Kurskiego. Opublikowano ostre oświadczenie

2. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

Choć ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najlżejsze w trzystopniowej skali, nie należy go ignorować. Wydawane jest, gdy zaistnieją warunki sprzyjające występowaniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła odpowiedziała na mocny wpis męża. Szybko usunęła swoją wiadomość, ale w internecie nic nie ginie
  2. Bezdomna kobieta poprosiła Zbigniewa Wodeckiego o jedzenie. Nieprawdopodobny gest artysty poruszy każdego
  3. Nie żyje aktorka seriali na TVP i TVN. Wiadomość gruchnęła nagle, smutne
  4. Jacek Kurski wziął kolejny ślub kościelny. Czego mu życzycie na nowej drodze życia?
  5. Nie żyje aktorka seriali na TVP i TVN. Wiadomość gruchnęła nagle, smutne
  6. Cezary Żak i Katarzyna Żak rozwodzą się? Jest oficjalne oświadczenie aktora

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News