Już w tym tygodniu pogoda rozczaruje Polaków. Trzeba się przygotować na fatalny scenariusz

Już w tym tygodniu pogoda rozczaruje Polaków. Trzeba się przygotować na fatalny scenariusz Źródło: ventusky.com

Pogoda w maju zmienia się z dnia na dzień. Niestety po deszczowej majówce, w kraju została chłodna aura. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości na ten tydzień. Okazuje się, że musimy przygotować się na fatalny scenariusz. Chyba nikt się tego nie spodziewał.

Pogoda już dzisiaj uległa zmianie. Słoneczny weekend szybko odchodzi w zapomnienie, a nad Polską zbierają się chmury, które już w godzinach wieczornych w wielu miejscach przyniosły opady deszczu. Dziś w nocy zachmurzenie także będzie umiarkowane, tylko mieszkańcy Karpat będą patrzeć w bezchmurne niebo. Na północy, północnym-wschodzie oraz miejscami w centrum spodziewane są przelotne opady deszczu. A jak będzie w nadchodzących dniach?

Pogoda na najbliższe dni. W środę mogą pojawić się przymrozki

W nadchodzących dniach najchłodniej będzie w północnych częściach kraju. Synoptycy przekazują, że miejscami w środę mogą wystąpić nawet przymrozki. Wtorek już przyniesie większe zachmurzenie na terenie całego kraju. Razem z nimi na północy i w centrum prognozowane są przelotne opady deszczu. 

We wtorek maksymalna temperatura będzie wynosić 14 stopni na Pomorzu, a 22 stopnie w województwach małopolskim i podkarpackim. Jutro wiatr będzie umiarkowany i porywisty. Mieszkańcy terenów nadmorskich muszą się przygotować na silne porywy wiatru aż do 60 km/h. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogoda na środę. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę w kilku województwach można spodziewać się przymrozków. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki smutek w domu Marty Kaczyńskiej. Zwłaszcza córka bardzo przeżywa pożegnanie, został jej tylko jeden koń

2. Nie tylko za truskawki zapłacimy więcej niż zwykle. Cena czereśni przyprawia o zawroty głowy, musieliśmy spojrzeć dwa razy

Prognozuje się, że temperatury spadną do 0 stopni. Przy gruncie zaś termometry mogą wskazać nawet do -3 stopni. W ciągu dnia najcieplej będzie w zachodniej części kraju. Tam termometry wskażą do 18 stopni. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane. Sytuacja na Śląsku wciąż nie wygląda najlepiej
  2. Dawid Kubacki ujawnił swoją nową pasję. Kibice o niej nie wiedzieli, nigdy wcześniej nic nie wspominał
  3. Czy można zrywać dziko rosnące konwalie? Wielu może się zdziwić, odpowiedź nie jest oczywista
  4. Już w tym tygodniu pogoda rozczaruje Polaków. Trzeba się przygotować na fatalny scenariusz
  5. Fani nie mieli pojęcia. W sieci pokazało się nagranie z Iwoną Pavlović, takiej jej nie znaliśmy
  6. Władza nagle i niespodziewanie zmieniła uciążliwy zakaz. Miliony Polaków poczują wielką ulgę

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News