6 województw w strefie zagrożenia. Służby wydały ostrzeżenie

6 województw w strefie zagrożenia. Służby wydały ostrzeżenie Źródło: Pixabay / ToniFuchs (ZDJĘCIE POGLĄDOWE)

Pogoda ulegnie nagłemu pogorszeniu, może być naprawdę niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla 6 województw.

Pogoda ulegnie nagłemu pogorszeniu, może być bardzo niebezpiecznie. Synoptycy ostrzegają przed gwałtowną zmianą warunków atmosferycznych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o wydaniu ostrzeżenia pierwszego stopnia. Warto potraktować je poważnie, zagrożone jest aż 6 województw.

Pogoda ulegnie nagłemu pogorszeniu, specjaliści zalecają szczególną ostrożność

Do tej pory zima w naszym kraju przebiegała wyjątkowo łagodnie, jednak właśnie dlatego nietypowe warunki atmosferyczne mogą być dla nas jeszcze bardziej zaskakujące i niebezpieczne. Warto potraktować apel synoptyków poważnie, bo choć ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najmniejszym w skali zagrożenia, to zostaje  ono ogłoszone w momencie, kiedy występują stwierdzone przesłanki o warunkach, które mogą spowodować utratę zdrowia, a nawet życia u mieszkańców zagrożonych terenów.

IMiGW wystosował oficjalny apel do mieszkańców 6 województw o zachowanie szczególnej ostrożności podczas najbliższych godzin. Wszystko przez nagłą zmianę warunków atmosferycznych, która spowoduje pojawienie się bardzo gęstej mgły. Na niedogodności narażeni są szczególnie kierowcy. Synoptycy nalegają, by przełożyć wszystkie podróże, które nie są pilne. Sytuacja będzie naprawdę niebezpieczna, a ryzyko wypadków wzrastać będzie z każda godziną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wieczorem pojawi się bardzo gęsta mgła, zagrożonych jest 6 województw z południowej Polski

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy terenów województw śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego. Na tych terenach dzisiejszej nocy należy spodziewać się wystąpienia gęstej mgły, która będzie ograniczać widoczność do 200 metrów, a lokalnie nawet do 100 metrów.

Dzisiaj grzeje: 1. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?

2. Wyciekł list zabójcy Adamowicza. Skandaliczne słowa, w głowie się nie mieści

Specjaliści przestrzegają, by zachować szczególną ostrożność i nie opuszczać domów, jeśli nie zachodzi taka konieczność. Mgła zacznie pojawiać się już w około godziny 22. w czwartek i utrzyma się do godziny 7-9. w piątek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Świetne wiadomości dla każdego pracownika
  3. Dagmara w końcu ujawniła. Nigdy nie chciała mówić o byłym mężu, teraz zdradziła kim i jaki był
  4. Najgorsza wiadomość. Nie żyje syn legendarnego artysty, koniec pewnej epoki
  5. Gorszych wiadomości dla emerytów być nie mogło. Nadchodzą czasy biedy i wysokich wydatków?  

źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News