IMGW: trąby powietrzne uderzą w Polskę. Najwyższy stopień zagrożenia

IMGW: trąby powietrzne uderzą w Polskę. Najwyższy stopień zagrożenia Źródło: screen ventusky.com

Pogoda potrafi niekiedy spłatać nam figla, ale w tym wypadku mówimy o naprawdę niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych, które w realny sposób zagrażają naszemu życiu. IMGW wydało alert najwyższego stopnia.

Pogoda, zwłaszcza w ostatnich dniach, mocno zaskakuje. Polacy powoli przyzwyczajają się do ciągłych upałów, które dały nam się we znaki. W poprzednich dniach przez nasz kraj przeszły liczne burze połączone z obfitymi opadami deszczu, a nawet gradem. Niestety, doprowadziło to do licznych zniszczeń, przez co strażacy mieli pełne ręce roboty, a w niektórych miejscach wystąpiły nawet podtopienia. Teraz IMGW wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia, który jest najwyższym z możliwych. W niektórych regionach Polski będzie naprawdę niebezpiecznie, a straty mogą okazać się gigantyczne.

IMGW ostrzega, że pogoda może zmienić się diametralnie

Niemalże od samego początku czerwca zmagać się musimy z dokuczliwymi upałami, które są szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz osób starszych. W takich dniach nie możemy zapominać o odpowiednim nawodnieniu, jednak dzisiaj upał może dla wielu osób być najmniejszym zmartwieniem.

IMGW wydało ostrzeżenie 3 stopnia dla wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, gdzie prognozowane są opady - nawet 50 litrów na metr kwadratowy, wiatr o prędkości do 130 km/h, a nawet pojawienie się pojedynczych trąb powietrznych. Jakby tego było mało, można spodziewać się gradu o średnicy od 2 do 5 centymetrów. Alert obowiązuje od godziny 16:00 w sobotę do 2:00 w nocy w niedzielę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety, nie lepiej będzie w województwie pomorskim oraz kujawsko-pomorskim, gdzie wystąpić mogą podobne zjawiska atmosferyczne o bardzo gwałtownym przebiegu. Opady i prędkość wiatru miejscami mogą być nawet jeszcze wyższe. Jednak tym razem ostrzeżenie obejmuje czas od godziny 18:00 w sobotę do 4:00 rano w niedzielę.

Alert tyczy się również północnych powiatów województwa wielkopolskiego oraz zachodnich warmińsko-mazurskiego. W tych wypadkach ostrzeżenie obowiązuje kolejno od 18:00 w sobotę do 4:00 w niedzielę oraz od 23:00 do 6:oo rano.

Mieszkańcy tych rejonów muszą mieć się na baczności i uważnie obserwować, co się dzieje wokół nich. Na pewno opuszczanie domów  w tym czasie nie będzie dobrym pomysłem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa UJAWNIŁA całą prawdę o ks. Jankowskim. Jej słowa mrożą krew w żyłach. "On siał ZGORSZENIE"
  2. Agata Duda przeszła samą siebie! Na ten widok Melania Trump zdębiała!
  3. 20-latka dokładnie wiedziała, kiedy umrze na nowotwór. Zaplanowała wszystko, po śmierci stało się to, co chciała
  4. Dominika Gwit wygina śmiało ciało za kulisami DDTVN. Wpadła w objęcia przystojnego polskiego aktora
  5. Podczas upałów matka nie mogła dobudzić 3-latki. Gdy zbadali ją lekarze, postawili przerażającą diagnozę
  6. Wyciekły wrażliwe, najbardziej prywatne dane, których Kinga Rusin nigdy nie chciała ujawnić. Żenująca reakcja gwiazdy

 

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News