IMGW ostrzega przed potężnym niżem. Dennis bezlitośnie uderzy w Polskę, skutki będą opłakane

IMGW ostrzega przed potężnym niżem. Dennis bezlitośnie uderzy w Polskę, skutki będą opłakane Źródło: windy.com

Pogoda w weekend nie będzie sprzyjająca. Meteopaci mogą szczególnie uskarżać się na swoje samopoczucie, lecz tak naprawdę zbliżający się do Polski niż, odbije się na wszystkich. Meteorolodzy nie są dobrej myśli.

Pogoda 15 i 16 lutego mocno się pogorszy. Już w sobotę popołudniu odczujemy przykre skutki niżu Dennis, który zbliża się z kierunku północno-zachodniego znad samego Atlantyku.

Pogoda ponownie spłata figla. Wszystko przez niż napływający znad oceanu

Niż Dennis, który nieubłaganie zbliża się do Polski, będzie odpowiedzialny za pogorszenie pogody. W rejonie Islandii może obniżyć wartość swojego ciśnienia nawet o 960 hPa. Będzie miało to spory wpływ na dynamikę zmian pogodowych w naszym kraju. Przede wszystkim będzie odpowiedzialny za porywy wiatru, które najbardziej odczują mieszkańcy wybrzeża oraz gór. W północnej i południowej Polsce może wiać z prędkością nawet 90-100 km/h.

Meteorolodzy przewidują, że niż najbardziej odczuwalny będzie w niedzielę oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek. 17 lutego ostatki niżu, czyli silniejsze wiatry, poczują na własnej skórze mieszkańcy południowo-wschodniej Polski. Co ciekawe, mimo ostrego wiatru, temperatura będzie wysoka - w niedzielę w rejonie Dolnego Śląska można liczyć nawet na 15 kresek powyżej zera.

IMGW w związku z niżem Dennis postanowiło wydać stosowne ostrzeżenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Kolejny gwałtowny niż nad Polską. Groźne porywy wiatru, niskie ciśnienie i... wysokie temperatury. Zachowajmy ostrożność, unikajmy niebezpiecznych miejsc narażonych na oddziaływanie wiatru i nie wychodźmy bez potrzeby z domu - przekazuje IMGW.

Dzisiaj grzeje: 1. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
2. Miało się udać, niestety. Rodzina Dagmary z Królowych życia we łzach robi co może, razem się nie poddają

Ogólnie weekend zapowiada się wietrznie i z opadami. 15 lutego na południowym wschodzie oraz na Pomorzu możliwe przelotne deszcze, z kolei w Sudetach należy uważać na mgły i porywiste wiatry. Średnia temperatura w całym kraju to 5-6 stopni. W niedzielę 16 lutego szczególnie ciepło będzie we Wrocławiu - 15 stopni, najchłodniej w północno-wschodniej Polsce - sześć kresek na plusie. Mieszkańcy pomorza oraz osoby spędzające ferie na wybrzeżu niech uzbroją się w parasolki. Od wiatru odpoczną mieszkańcy Lubuskiego, wschodniej Wielkopolski, a także województwa małopolskiego i śląskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  2. Biedronka oskarżana o wspieranie jednej z opcji politycznych. Wszystko przez jedną promocję
  3. Nie mieści się w głowie, co spotkało Zenka Martyniuka. Wyjątkowo smutne wyznanie
  4. Weszli do mieszkania i zamarli, gdy zobaczyli starsze małżeństwo. Okropna scena
  5. Delikatne i pożywne pierogi z sosem cebulowym są idealne na niedzielny obiad. Ciężko uwierzyć, że przepis jest aż tak prosty

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News