Zbliża się uderzenie gorąca. Anomalia temperatur w weekend sięgnie wielu stopni

Zbliża się uderzenie gorąca. Anomalia temperatur w weekend sięgnie wielu stopni

Weekendowa pogoda sprawi, ze Polacy przeżyją prawdziwy szok. Chyba nikt nie spodziewał się takich temperatur w połowie grudnia, zrobi się naprawdę gorąco.

Pogoda w najbliższych dniach wyjątkowo zaskoczy Polaków. Grudzień mija w mgnieniu oka, a do tej pory opadów śniegu doświadczyli mieszkańcy zaledwie kilku polskich miast. Wiele wskazuje na to, że pozostałym jeszcze przez pewien czas nie będzie dane ulepić bałwana czy porzucać się śnieżkami. Synoptycy zapowiadają prawdziwe anomalie temperatur. 

Pogoda w weekend zaskoczy. Zbliża się uderzenie gorąca 

Synoptycy nie mają wątpliwości, że choć w Tatrach panuje bezlitosna zima, a śnieg zasypuje ulice, już w najbliższą sobotę mieszkańcy pozostałych regionów kraju zupełnie tego nie odczują, bowiem na nich spadną przyjemne promienie słońca i naprawdę sprzyjające temperatury. 14 grudnia będzie dla mieszkańców zachodniej części Polski dość deszczowy, jednak nie aż tak mroźny, jak można by spodziewać się tego po grudniu. Na wschodzie termometry wskażą nawet 7 stopni, a wkrótce będzie jeszcze cieplej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niedziela będzie jeszcze przyjemniejsza i z pewnością nie da po sobie poznać, że zimowy grudzień coraz bardziej zbliża się ku końcowi. Temperatura na Śląsku i w Małopolsce wzrośnie do 10 stopni, a lokalnie w południowych regionach termometry pokażą nawet 15 stopni. Na pozostałym obszarze kraju mieszkańcy odczują od 6 do 9 stopni. 

Dzisiaj grzeje: 1. 7-latka zostawiła pracownikowi stacji benzynowej liścik. Gdy mężczyzna go przeczytał od razu zadzwonił na policję

2. TVN podaje wyniki sekcji zwłok 5 nastolatków z lubuskiego. Wstrząsające doniesienia

Trudno jest jednak przewidzieć, czy zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia będą równie jesienne. Wiele wskazuje jednak na to, że na próżno wypatrywać śniegu i 15-stopniowych mrozów. Niemniej, pogoda w tegoroczną zimę bywa tak zaskakująca, że śmiało można stwierdzić, iż Polacy mogą spodziewać się niemalże wszystkiego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"  
  2. W niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet Żabkę
  3. Śniadanie, które spala tłuszcz, obniża cholesterol i daje zastrzyk energii na cały dzień. Pokochasz je
  4. Chwilę przed śmiercią nastolatkowie opublikowali w sieci porażający film. Policja dokonała w aucie ścinającego z nóg odkrycia
  5. Do 18-letniego Marcela C. dotarło, że zabił rodziców i braciszka. Wstrząsające wydarzenia w areszcie

Źródło: radio zet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News