Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła pilne SMS-y do Polaków. Jest niebezpiecznie, najgorzej na południu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła pilne SMS-y do Polaków. Jest niebezpiecznie, najgorzej na południu Źródło: Screen/VentuSky

Pogoda w Polsce, a w szczególności na południowych terenach, nie rozpieszcza. W niektórych rejonach może być bardzo niebezpiecznie, Polacy otrzymali dzisiaj wiadomości z alertami RCB.

Wyjątkowo niebezpieczna pogoda zaskoczy mieszkańców południowej Polski. Niszczycielski żywioł powoduje ogromne straty, w jednym z miast doszło do przewalenia się jednego ze sporych, drewnianych straganów. To niestety nie koniec fatalnych wiadomości pogodowych.

Wyjątkowo niebezpieczna pogoda, RCB wydaje ostrzeżenia

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wydało specjalne ostrzeżenia dla osób przebywających w powiecie tatrzańskim. Okazuje się, że bardzo obfite opady deszczu i śniegu stanowią zagrożenie dla mieszkańców i turystów. Przestrzegano szczególnie przed górskimi wędrówkami.

- Unikaj wyjścia w góry, śledź komunikaty pogodowe - napisano w SMS-ie od RCB.

Ponadto, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem, można spodziewać się silnych porywów wiatru. Najniebezpieczniej będzie na szczytach gór, bo wiatr może w porywach osiągać tam prędkość nawet do 140 km/h.

IMGW ostrzega także przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy (IMGW) wydał także ostrzeżenia o zagrożeniu meteorologicznym. Zagrożona ma być część województwa małopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zagrożenia pierwszego stopnia dotyczą bardzo intensywnych opadów deszczu. Istnieje ryzyko zalania piwnic czy utrudnień w ruchu. Na dolnym śląsku zagrożone powiaty to: lwówecki, jeleniogórski, miasto Jelenia Góra, złotoryjski, jaworski, kamiennogórski, wałbrzyski, miasto Wałbrzych, świdnicki, średzki, wrocławski, miasto Wrocław, oławski, strzeliński, dzierżoniowski, ząbkowski i kłodzki. W województwie opolskim zagrożenie dotyczy powiatów brzeskiego, nyskiego i prudnickiego, a w małopolskim tatrzańskiego. Alarmy obowiązują do godziny 3:00 w czwartek.

Dzisiaj grzeje: 1. Najważniejszy mężczyzna w życiu Beaty Tyszkiewicz! Rzadko pokazują się razem, ale te zdjęcia rozczulą was do łez
2. Dramatyczne wieści z polskiej miejscowości. Gwałtowna pogoda, zerwane dachy, powalone drzewa

Ponadto wydano także ostrzeżenia przed zagrożeniem hydrologicznym.  Doszło do spływu wód opadowo-roztopowych na rzece Białka, przez co podniósł się poziom w rzekach do poziomu alarmowego. IMGW ostrzega przed wylaniem się rzeki i lokalnymi podtopieniami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za mieszkanie w spadku sporo ZAPŁACISZ. O uldze możesz zapomnieć
  2. Pierwszy dzień kadencji Sejmu dobiega końca a już zrobiono zdjęcie, o którym będziemy mówić przez 4 lata
  3. Jerzy Rutkowski nie żyje. Przed śmiercią nocą wywoływał jedno imię
  4. Doniesienia są straszne, Kasia Figura przeżyła horror na żywo. Mąż miał bić ją po głowię, kopać i pluć na twarz
  5. Najbardziej zagadkowa tragedia w Polsce od lat. Mama i tata nie żyją, informacje o nagraniach przerażają 

Źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News