Nadchodzi drastyczna zmiana pogody. Wyż Xandra zbliża się do Polski

Nadchodzi drastyczna zmiana pogody. Wyż Xandra zbliża się do Polski Źródło: screen/ventusky

Pogoda już w najbliższym czasie może poważnie zdziwić miliony Polaków. Musimy przygotować się na niespodziewane i gwałtowne zmiany, a wszystko przez wyż Xandra, który w zastraszającym tempie nadciąga nad nasz kraj.

Pogoda po czerwcowych upałach nagle się zmieniła, a temperatura z ponad 30 stopni, niespodziewanie spadła miejscami do zaledwie 15. Chmury, wiatr i deszcze zdają się nas nie opuszczać ani na krok, co może krzyżować plany tych, którzy swój wypoczynek zaplanowali nad polskim morzem. Właśnie pojawił się dla nich cień nadziei, bowiem już niebawem pogoda gwałtownie się zmieni i to na lepsze.  Wyż Xandra zbliża się do Polski i niesie ze sobą prawdziwe upały. 

Drastyczna zmiana pogody 

Choć w ostatnich dniach temperatura urosła o kilka stopni, a w minioną środę Polacy wreszcie mogli zrzucić cieplejsze ubrania, weekend znów nie zapowiadał się najlepiej. W znacznej części kraju, jeszcze w godzinach południowych, można było dostrzec promienie słoneczne, jednak nie rozpieszczały nas one długo. W szczególności mieszkańcy wschodu i południa mogą spodziewać się w najbliższych kilkunastu godzinach opadów deszczu oraz przeszywającego wiatru. 

Za kilka dni pogoda jednak ulegnie zmianie i to na zdecydowany plus. Do Polski nadciąga wyż Xandra, który przyniesie wraz z sobą upały zbliżone do tych czerwcowych. Wczasowicze mimo to mogą być spokojni, bowiem chociaż temperatura wzrośnie, będzie ona zdecydowanie bardziej znośna, niż jeszcze kilka tygodni temu. Już w czwartek, przy zachodniej granicy, Polacy będą mogli cieszyć się nawet 27 stopniami. Nieco chłodniej będzie jednak na wschodzie, gdzie temperatura wciąż nie będzie przekraczać 24 stopni. Najbliższy piątek będzie przełomowy dla mieszkańców znacznej części kraju, bowiem mogą oni spodziewać się nawet 30 stopni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Choć fala upałów będzie zwiastować iście wakacyjny weekend, lekkie ochłodzenie pojawi się już w połowie tygodnia między innymi na: Pomorzu, Pomorzu Zachodnim, w województwie lubuskim i wielkopolskim. Ten sam czas natomiast zupełnie inaczej będzie przedstawiać się w Warszawie, Poznaniu czy Łodzi, ponieważ mieszkańcy tych miast, będą mogli rozkoszować się temperaturami sięgającymi nawet 33 stopni. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Tragedia. Uwielbiany gwiazdor programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" jest sparaliżowany
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Zwrot ws. poszukiwań Dawida Żukowskiego. "Już nigdy nie zobaczysz syna"
  6. Jest nadzieja dla Dawidka! Pokrzepiające informacje

Źródło: radiozet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News