Niepokojące wiadomości z różnych regionów Polski. Sytuacja się pogarsza

Niepokojące wiadomości z różnych regionów Polski. Sytuacja się pogarsza Źródło: Wikimedia Commons Daruu

Upały w Polsce wciąż trwają, niesprzyjająca pogoda coraz bardziej zaczyna dawać się we znaki. Zwłaszcza w niektórych regionach Polski. Jak się okazuje, zaczyna tam brakować wody. W mediach społecznościowych pojawiły się ważne apele. Gdzie sytuacja wygląda najgorzej?

Pogoda zdecydowanie nam nie sprzyja, a sytuacja z każdą chwilą robi się coraz poważniejsza. Nieustające upały maja bardzo negatywny wpływ na sytuację w kraju, co daje się odczuć w kolejnych regionach w Polsce. W niektórych regionach powoli zaczyna brakować wody. Władze wydały pilne komunikaty w mediach społecznościowych.

Upalna pogoda coraz mocniej daje się we znaki, niektóre regiony mają problem z wodą

Kolejne dni upałów sprawiły, że przypomniała o sobie susza. Wody ubywa w kolejnych studniach i regionach Polski. Sytuacja staje się alarmująca. Wody ubywa między innymi w gminie Lipnik koło Sandomierza, w Wiśniowej w okolicach Krakowa. Z brakiem wody zmaga się także kilka miejscowości na Mazowszu.

Władze Lipnika (województwo świętokrzyskie) zaapelowały w mediach społecznościowych do swoich mieszkańców. Poinformowano tam o drastycznym obniżeniu się wydajności głównej studni, która znajduje się na terenie gminy. Nowo uruchomiona zapasowa studnia niestety nie poprawiła znacząco sytuacji. 

- Studnia zasadnicza, która rok temu miała 60-70 metrów sześciennych wydajności na godzinę, dziś ma 30. Studnia zapasowa miała mieć 22 metry sześcienne na godzinę, po uruchomieniu okazało się, że ma pięć-siedem. Jeśli pogoda się nie zmieni, nie spadnie deszcz, sytuacja nie ulegnie poprawie - przekazał "Echu Dnia" kierownik Zakłady Gospodarki Komunalnej w Lipniku, Grzegorz Paradowski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak dodał, poziom wody w zbiornikach bywa tak drastycznie niski, że pompy wyłączają się samodzielnie. Problem z woda mają także mieszkańcy gmin Gózg oraz Skaryszew na Mazowszu. Wody jest mało, w dodatku mieszkańcy korzystają z niej bardzo nieracjonalnie.

- Celowo obniżamy ciśnienie, po to, aby ludziom zwyczajnie nie zabrakło wody do najważniejszych celów bytowych. Woda leci małym strumieniem, ale leci. Natomiast w poniedziałek mieliśmy taki rozbiór wody, że groziło uszkodzeniem pomp - przekazał Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd w rozmowie z "Echem Dnia".

Dzisiaj grzeje: 1. Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor
2. Kobieta popełniła poważny błąd przy użyciu samoopalacza. Z pewnością nie zapomni go do końca życia
3. Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Kolosalna i nagła zmiana dla wielu Polaków

O oszczędzanie wody zaapelowały także władze Wiśniowej w Małopolsce. W komunikacie pojawiło się przypomnienie o tym, by nie napełniać basenów, myć kostki brukowej czy podlewać ogrodów wodą pochodzącą z gminnej sieci wodociągowej. Niestety sytuacja już teraz wygląda bardzo źle, w dodatku meteorolodzy nie przewidują poprawy sytuacji pogodowej w najbliższym czasie. Upalna pogoda ma utrzymywać się również w przyszłym tygodniu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mama przyjrzała się zdjęciu synka i osłupiała. Było o krok od tragedii
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Dziennikarka TVP Info nie wytrzymała. Odpowiada na niestosowne wypowiedzi

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News