Początek tygodnia nie zapowiada się dobrze. Mogą pojawić się ostrzeżenia meteo dla 11 województw

Początek tygodnia nie zapowiada się dobrze. Mogą pojawić się ostrzeżenia meteo dla 11 województw Źródło: Screen/Ventusky

Pogoda na najbliższe dni nie zapowiada się najlepiej. Najnowsze prognozy pokazują, że może zrobić się naprawdę niebezpiecznie, dlatego nie wykluczone, że pojawią się ostrzeżenia i to aż dla 11 województw. Najgorzej może być w poniedziałek.

Nienajlepsza pogoda czeka nas na początku tygodnia. Według synoptyków pierwsze trzy dni mogą być pełne wyładowań atmosferycznych, a w poszczególnych regionach Polski może stać się to naprawdę niebezpieczne. Specjaliści wytypowali województwa, które najprawdopodobniej już jutro mogą zostać objęte ostrzeżeniem pierwszego stopnia.  

Burzliwa pogoda w poniedziałek. Mogą pojawić się ostrzeżenia meteo 

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek nastąpi gwałtowna zmiana warunków atmosferycznych. Z wstępnych zapowiedzi synoptyków wynika, że dojdzie do silnych wyładowań, opadów deszczu, gradu i porywczego wiatru. 

IMGW wyróżnia 11 województw, w których pogoda może być najbardziej niebezpieczna. Mówi się o województwie: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. W tamtejszych regionach prędkość wiatru może dochodzić do 90 km/h oraz pojawią się silne opady deszczu i gradu, dlatego najprawdopodobniej synoptycy wydadzą ostrzeżenie pierwszego stopnia, które będzie obowiązywało do 7:30 we wtorek.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niespokojny początek tygodnia 

Z przekazywanych przez synoptyków informacji wynika, że we wtorek i środę pogoda najprawdopodobniej nie ulegnie poprawie. IMGW zapowiada, że po burzliwym poniedziałku, kolejnego dnia również pojawią się silne opady deszczu i gradu. 

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek dokonał niewyobrażalnego odkrycia na plaży. Wyglądało to strasznie, ale skończyło się niesamowicie

2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Szczególnie zagrożone wyładowaniami atmosferycznymi mogą być mniejsze części w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, małopolskim i podkarpackim. Niewykluczone, że synoptycy w tym dniu również zdecydują się na wydanie ostrzeżenia pierwszego stopnia, które będzie obowiązywało do godziny 7:30 w środę. Specjaliści apelują, by w chwili gwałtownych wyładowań pozostać w domach i dokładnie zabezpieczyć drzwi i okna, a także nie pozostawiać mniejszych przedmiotów na zewnątrz, które mogłyby zostać porwane przez wiatr i tym samym stwarzać dodatkowe zagrożenie. 

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Jego mama przewróciła się na schodach i umarła. To co zrobił jej malutki syn budzi ogromny podziw
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

Źródło: gazeta

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu