Pogoda żywioł
pikio.pl
Aneta Wasilewska - 11 Maja 2020

Żywioł uderzył z dużą mocą w polską miejscowość, okropne zniszczenia. "Prawdopodobnie trąba powietrzna"

Pogoda po weekendzie miała się zmienić. Zgodnie z przewidywaniami meteorologów w Polsce pojawił się niebezpieczny żywioł, który uderzył z gigantyczną mocą. Już teraz można zaobserwować potężne zniszczenia w jednej z polskich miejscowości.

Pogoda, która towarzyszyła Polakom w ostatnich dniach, dziś miała się zmienić. Jak przewidywali meteorolodzy oraz jak ostrzegał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad krajem pojawiły się deszcze i burze.

Jan Paweł IIWatykan przez lata ukrywał prawdę o drugim zamachu na Jana Pawła II. Właśnie wyszła na jaw, wierni zaleją się łzamiCzytaj dalej

Pogoda zmieniła się w kilka chwil. Najprawdopodobniej przeszła trąba powietrzna

Zgodnie z prognozami pogody, sytuacja w kraju uległa zmianie. Najgorszą sytuację obserwuje się obecnie w miejscowości Wola Buczkowska w gminie Buczek (woj. łódzkie). Tam około godziny 18 najprawdopodobniej przeszła trąba powietrzna, przynosząc fatalne skutki.

Po pojawieniu się trąby powietrznej zerwany został dach jednego z domów, ale to nie wszystko. Silny wiatr pozrywał już linie energetyczne, a także połamał drzewa. Silny wiatr w innych miejscach przewracał także ściany i zrywał poszycia. Sytuacja wciąż może się z pogarszać, bo w całym kraju przewidywane są opady deszczu, a miejscami burze z porywistym wiatrem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVPTVP podjęło kontrowersyjną decyzję. Popularny serial na zawsze znika z antenyCzytaj dalej

Pogoda przyniosła zniszczenia

Na miejscu, gdzie najprawdopodobniej przeszła trąba powietrzna pracuje już straż pożarna, która pomaga mieszkańcom w zabezpieczaniu odkrytych budynków przed deszczem. W związku z prawdopodobieństwem wystąpienia burzy pracę podjęli także łowcy burz, którzy będą ustalać, jakie były okoliczności nietypowej sytuacji pogodowej.

- Na skanach, które otrzymaliśmy od IMGW widać, że zjawisko spowodowała superkomórka burzowa w ostatniej fazie istnienia - przekazał w rozmowie z dziennikarzami Polsat, Michał Sowała z łódzkich Łowców Burz.

Dzisiaj grzeje:

1. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Szumowski zdradził ważne szczegóły, dobra i zła wiadomość

2. Nowe 500 plus, zmiany w wysokościach i terminach. Musisz spełnić tylko jeden warunek

W sieci już pojawiło się nagranie, które pokazuje, jak wyglądała sytuacja w Woli Buczkowskiej w gminie Buczek (woj. łódzkie). Jak poinformowali dziennikarze Polsat zjawisko, które najprawdopodobniej mogło być trąbą powietrzną, trwało zaledwie kilka minut.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje młody piłkarz, miał tętniaka mózgu. Tysiące kibiców w żałobie
  2. Wielkie szczęście w domu Arkadiusza Milika. Partnerka piłkarza przekazała radosną nowinę (FOTO)
  3. Łukasz Szumowski zabrał głos ws. wyborów prezydenckich. Zależy mu zwłaszcza na jednej rzeczy
  4. Wicemarszałek wykonał test na koronawirusa. Podał wynik, natychmiast podjęto kroki
  5. Najpierw śmierć, teraz kolejne fatalne informacje o Katarzynie Skrzyneckiej. Wyznała ponurą prawdę
  6. Niebiańskie połączenie smaków. Tradycyjne flaczki z domowym chlebem, 2 cudowne przepisy

Rodzina - najtrudniejsza decyzjaIch 22. dziecko niedawno się urodziło, matka podjęła najtrudniejszą decyzję. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News